Oferta

300 GB dla klientów z obszarów dotkniętych powodzią

Beata Giska Beata Giska
18 września 2024
300 GB dla klientów z obszarów dotkniętych powodzią

Wszyscy nasi klienci, z terenów dotkniętych klęską żywiołową, otrzymają dodatkowy, bezpłatny pakiet internetu by ułatwić im dostęp do sieci oraz kontakt z bliskimi. Nie trzeba nic robić, pakiet aktywuje się automatycznie.

Darmowy pakiet trafi osób korzystających z ofert Orange na kartę, usług abonamentowych dla klientów indywidualnych i biznesowych, a także użytkowników nju. Informacja o jego przyznaniu przyjdzie SMS-em o treści: „W tym trudnym czasie jesteśmy z Tobą. Otrzymujesz od nas bezpłatny pakiet 300 GB. Możesz wykorzystać go w kraju od teraz przez 30 dni”. Nie wymaga to żadnych działań, aktywacji ani opłat. Pakiet jest do wykorzystania w ciągu 30 dni od momentu otrzymania wiadomości na terenie całej Polski. Pakiety będą sukcesywnie przyznawane od dziś. 

Pakiet 300 GB dostaną klienci Orange Flex. W ich przypadku potrzebna będzie aktywacja. Otrzymają oni notyfikację oraz SMS z indywidualnym kodem, który powinni wpisać w aplikacji. Kod będzie ważny przez 14 dni i aktywuje darmowe GB.

Komentarze

Klient NJU
Klient NJU 00:17 19-09-2024

W jakiej kolejności GB z pakietu są do wykorzystania? Czy w pierwszej kolejności przed środkami na koncie karty przedpłaconej?

Odpowiedz
Mateusz siewiera
Mateusz siewiera 11:04 19-09-2024

Chyba w pierwszej kolejności, ale nie jestem pewien

Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Równo nie znaczy tak samo

Monika Kulik Monika Kulik
17 września 2024
Równo nie znaczy tak samo

"Pracodawca na TAK - racjonalne usprawnienia w pracy dla osób z niepełnosprawnościami" - to raport, który opublikowała Fundacja TAKpełnosprawni. W badaniu udział wzięło 124 pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami, w tym także Orange Polska.

Racjonalne usprawnienia to działania, które ułatwiają zatrudnienie, awans i pracę w zawodzie osobom z niepełnosprawnościami. Nie tylko to. Również zwiększają ich produktywność na równi z innymi pracownikami, bez obciążenia dla pracodawcy. Powinny być zgłoszone przez osobę z niepełnosprawnością, a ich niewdrożenie bez podania przyczyn stanowi naruszenie zasady równego traktowania i może być jednym z przejawów dyskryminacji. Racjonalne usprawnienia to jednak wciąż mało znany temat. Zarówno dla pracodawcy jaki i pracownika

Usprawnienia w cenie

W przeanalizowanych ankietach osoby z niepełnosprawnością zwracały uwagę na to, że największe wyzwanie dla nich stanowią bariery na stanowiskach pracy, a nie sama niepełnosprawność. Wśród najczęściej wdrażanych racjonalnych usprawnień pracodawcy wymienili m.in.: elastyczny czas pracy, pracę na część etatu, dostosowanie obowiązków oraz dostępność architektoniczną. Z kolei ankietowani pracownicy wskazywali: elastyczny czas pracy, pracę zdalną, ergonomiczne stanowisko czy spokojniejsze miejsce do pracy. Pomysłów na sprawdzone racjonalnie usprawnienia jest więcej, ich pełną listę znajdziecie w raporcie "Pracodawca na TAK - racjonalne usprawnienia w pracy dla osób z niepełnosprawnościami".

Wyjątkową wartością raportu są wypowiedzi osób z niepełnosprawnościami obecnych na rynku pracy, bądź nadal poszukujących możliwości zatrudnienia

A jak wygląda to w Orange

Już w 2013 roku powstał u nas Program „Zdrowie na TAK", którego celem jest budowanie otwartego i przyjaznego środowiska pracy, w szczególności dla pracowników z niepełnosprawnościami. Przed jego uruchomieniem prowadziliśmy szeroki dialog z pracownikami, pytając także o potrzeby osób z niepełnosprawnościami i ich pomysły na działania.

W ramach programu pracownicy z niepełnosprawnościami mogą skorzystać m.in. ze wsparcia finansowego (pakiet adaptacyjny), pakietu usług medycznych czy dodatkowego wyposażenia stanowiska pracy. Program jest stale rozwijany w odpowiedzi na głosy pracowników i dostosowany do hybrydowego modelu pracy. Istotnym elementem są działania informacyjne i edukacyjne, które mają na celu zwiększanie świadomości kadry menedżerskiej i członków zespołu w zakresie współpracy oraz uprawnień przysługujących osobom z niepełnosprawnościami, a także budowanie otwartej i przyjaznej kultury organizacyjnej.

Obecnie w Orange Polska pracuje ok. 2% pracowników posiadających orzeczenia o niepełnosprawności. Gdy zaczynaliśmy program - wskaźnik wynosił 0,8%.

Pomysłodawcą i inicjatorem Raportu jest Fundacja TAKpełnosprawni, która promuje zatrudnienie i inkluzję osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy. Jednym z partnerów raportu jest Orange Polska.


Rozrywka

Niczym szaleniec, grałem w roamingu poza UE

Bartosz Graczyk Bartosz Graczyk
16 września 2024
Niczym szaleniec, grałem w roamingu poza UE

Nie samymi grami gracz żyje. Czasem należy się urlop, który tym razem spędziłem poza Unią Europejską. W idealnym świecie mógłbym odłożyć telefon na bok i cieszyć się widokami przepięknych Bałkanów. Ale w realnym nie ma tak dobrze. Musiałem być w stałym kontakcie z pracodawcami i rodziną. Z pomocą przyszły mi pakiety roamingowe.

Tak się złożyło, że wielu towarzyszy mojej podróży korzystało z abonamentów Orange. Nie wszyscy wiedzieli, że istnieje opcja wykupu odpowiedniego pakietu poza granicami Unii Europejskiej. Na podstawie moich doświadczeń pomyślałem, że warto podzielić się z Wami kilkoma radami dotyczącymi roamingu. A przy okazji sprawdziłem - czy w roamingu można grać w gry,

Pakiety Bezpieczny Roaming i Roamingowy GO

Jeżeli wybierasz się poza granice Unii Europejskiej sprawdź, w czy krajach, które zamierzasz odwiedzić są dostępne pakiety "Bezpieczny Roaming" i "Roamingowy GO". Dzięki nim możesz zaoszczędzić na transferze danych, a nawet rozmowach telefonicznych, SMS-ach i MMS-ach. Szczęśliwie dla mnie, na Czarnogórę, Albanię, Macedonię Północną i Serbię, które zwiedzałem w trakcie urlopu - działają.

Pierwsza opcja jest dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy potrzebują stałego kontaktu z bliskim w Polsce. W ramach usługi otrzymujesz 1 GB transferu danych w roamingu za 15 zł dziennie. Pakiet automatycznie odnawia się, jeśli danego dnia rozpoczniesz transmisję roamingu. To spokojnie wystarczy do korzystania z internetowych komunikatorów, pisania, wysyłania zdjęć czy dzwonienia. Właśnie tę opcję wybrałem na początek i polecałem osobom na wycieczce.

Okazało się jednak, że dla takich użytkowników jak ja lepszym wyborem jest "Pakiet Roamingowy GO". To rozwiązanie jednorazowe i ważne przez 15 dni od aktywacji. Otrzymujesz 10 GB danych do wykorzystania. W trakcie jego trwania koszt rozmowy dla klientów z ofertą na abonament wynosi 50 groszy za minutę. Jeśli chodzi o SMS-y i MMS-y to za złotówkę wyślesz dwa, czyli jest podobnie.

Nie ukrywam, że jeśli chodzi o korzystanie z sieci jestem wymagającym klientem. Pobieram i wysyłam duże pliki, oglądam filmy i gram w gry online. Pakiet GO przydaje się użytkownikom, którzy nie wiedzą ile zużyją transferu. W trakcie mojego urlopu na Bałkanach w dni słoneczne głównie robiłem zdjęcia i publikowałem je na mediach społecznościowych. Do tego wystarczał "Bezpieczny Roaming". Gdy jednak zdarzyło się, że piękne widoki w trakcie autobusowych podróży zasłoniła mi ściana deszczu - szukałem innej rozrywki.

Czy można grać w roamingu

roaming granie w gry pakiet go bezpieczny roaming boosteroid

Książka przeczytana. Za oknem leje. Konsola została w Polsce. Co robić? A może by tak aby resztę pakietu, który mi pozostał przeznaczyć na gry online oraz streaming poprzez platformę Boosteroid? Warto jednak pamiętać, że streaming gier w międzynarodowym roamingu to nie jest tania zabawa. Szybko okazało się, że pół godziny gry to ok. 1 GB danych. Trzeba przyznać, że bez narzekania na płynność zabawy, nawet przy użyciu LTE. Niestety, gdy w macedońskich górach pojawiało się... zapomniane już w wielu miejscach naszego kraju 3G, o stabilnej rozgrywce mogłem jedynie pomarzyć. Streaming nie stanowił jednak problemów na autostradach, gdzie na zasięg narzekałem dość rzadko. Co innego w hotelu w stolicy. Tam bezproblemowo rozegrałem mecz Fortnite'a, a także spróbowałem po raz pierwszy odnowioną odsłonę Mafii, którą kupiłem na promocji.

Gra w chmurze to dość ekstremalna decyzja, jednak gdy idzie o gry multiplayer przeznaczone na smartfony, można w nie pograć nawet w pakiecie "Bezpieczny Roaming". Dlaczego? Półgodzinna rozgrywka w Wild Rift czy Call of Duty Mobile to zaledwie 50 MB zużytego transferu. Większość plików znajduje się już na urządzeniu. Pamiętajcie jednak, że aktualizacje do gier potrafią ważyć czasami nawet kilka GB. Wtedy warto pobrać dane na przykład przez hotelowe Wi-Fi, by w podróży móc cieszyć się bezstresową zabawą bez niespodziewanych kosztów. Tak więc, mimo przewrotnego tytułu, wcale nie oszalałem. Dało radę.

Mój urlop trwał zaledwie 9 dni, z których 7 spędziłem poza UE. I na ten tydzień właśnie wystarczył mi cały pakiet GO. Zaręczam - nie oszczędzałem się. Pakiety włączycie poprzez aplikację Mój Orange lub aktywujecie SMS-em.

Scroll to Top