Oferta

Nju twoim Mikołajem

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
23 listopada 2018
Nju twoim Mikołajem

To już ten czas, gdy nawet otwierając lodówkę możemy usłyszeć christmas song. Jedni uwielbiają ten okres roku, innych to trochę przytłacza. Nie zmienia to faktu, że to właśnie ten moment roku, gdy nie tylko myślimy o świętach, ale również upominkach dla najbliższych.

Myślą o tym także firmy. Stąd wysyp ofert z prezentami. Jedną są trafione inne nie. A na tym tle prostotą (trzymając się swojej filozofii) wyróżnia się nju mobile, który oferuje nam taki prezent, jakiego sami chcemy… Od dziś rusza promocja, w ramach której za przeniesienie numeru do nju możecie liczyć na bon podarunkowy na zakupy - na 60 złotych. Możecie go wydać na książkę, kino, perfum czy coś do ubrania. W praktyce decydujecie sami, bo możliwości jest bez liku, a wszystkie sprawdzicie tutaj.

Jak go zdobyć? Wystarczy przenieść numer do nju a potem wpisać tutaj numer zamówienia + oczywiście zaakceptować regulamin promocji, znajdziecie go tu. Ci, którzy się pospieszą zdążą zrobić sobie prezent jeszcze przed końcem roku, bon trafi do nich kurierem po pierwszym okresie rozliczeniowym.

A czy warto? Tych, którzy znają tę ofertę nie trzeba przekonywać. Jest bardzo prosta i atrakcyjna cenowo. Ja zachęciłem do niej m.in. moją mamę. Ci z Was, którzy jeszcze się jej nie przyjrzeli najlepiej niech poczytają dostępne w mediach oceny, choćby tu i tu.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 13:56 23-11-2018

A ja dziś otwieram lodówkę i wyjmuję szampana 🙂 Ale ambaras 🙂 Witaj Rysiu po dłuższej przerwie 🙂 Co do oferty i prezentów – powiem tak, ale najfajniejszym jest to że znów będziesz pisał z nami 🙂

Odpowiedz
    Ryszard Kaminski
    Ryszard Kaminski 15:17 26-11-2018

    Dzięki Paweł!

    Odpowiedz
Władek
Władek 22:14 23-11-2018

Kiedy w Orange na kartę mamy już no limit na rozmowy i sms-y, spore paczki netu, a operator pewnie już nie bardzo może obniżyć cenę z tych 25 zł fajnym rozwiązaniem, wg mnie, byłoby wprowadzenie darmowego netu w godz. 00-06 rano.

Odpowiedz
Pan Pikuś
Pan Pikuś 20:50 24-11-2018

Pewnie, że warto ?

Odpowiedz
Astis
Astis 12:24 26-11-2018

Zawsze lubię takie bonusy xd :)))) pozdrowienia

Odpowiedz
MAURYCY
MAURYCY 18:47 28-04-2019

Nju samo w sobie jest ekstra, a jak dają jeszcze prezent to już w ogóle nie ma się co zastanawiać nad wyborem oferty.

Odpowiedz

Bezpieczeństwo

CyberTarcza nie pisze przypadkiem

Michał Rosiak Michał Rosiak
22 listopada 2018
CyberTarcza nie pisze przypadkiem

"Więcej jest rzeczy na ziemi i w niebie,

 Niż się ich śniło waszym filozofom."

Wiliam Szekspir "Hamlet"

Mam pewne wrażenie, że tytułowy szekspirowski bohater rozmawiając z Horacym niekoniecznie miał na myśli kontekst, w jakim używa się tego wyrażenia w dzisiejszych czasach, ale i tak fakt, że cytat z początków XVII wieku ostał się w potocznym języku do teraz, to i tak rzecz wyjątkowa. Skąd takie rozpoczęcie? Ano stąd, że i nam w CERT Orange Polska zdarza się trafiać na sytuacje, które trudno sobie wyobrazić...

Ta CyberTarcza nam przeszkadza

Dzisiaj (w czwartek 22.11) trafił do nas kolejny mail z jednej z... hmmm, nazwijmy ją "instytucji miejskich" z jednej z małych miejscowości z Wielkopolski. Autorka, pełniąca tam rolę specjalisty ds. kadr i płac, poprosiła CERT Orange Polska o pomoc, pisząc:

"Witam,

Znów pojawił się komunikat jak w załączniku. Czy jest coś, co Państwo możecie zrobić by zapobiec takim sytuacjom? Nie ukrywam, że znacznie utrudnia mi to pracę (...)"

Jak wyglądał załącznik?

Przyjrzeliście się dokładnie? Właśnie tak - autorka maila usiłowała wejść na stronę phishingową (przekreślony adres na screenshocie), jednak CyberTarcza zablokowała możliwość kradzieży danych autoryzacyjnych i - docelowo - okradzenie firmy naszej nadawczyni.

Czytajmy komunikaty!

Skąd wziął się taki ekran? Powodów mogło być wiele - począwszy od kliknięcia w link w phishingowym mailu, łudząco przypominającym wiadomość z banku, skończywszy na przejęciu kontroli nad modemem, czy routerem ofiary. Co w takiej sytuacji zrobić? Na pewno nie próbować za wszelką cenę połączyć się z tego typu stroną! Chcąc dostać się na witrynę banku trzeba po prostu wpisać adres "z ręki". Stanowczo jednak zalecamy, by wcześniej przeskanować komputer programem antywirusowym z aktualnymi definicjami wirusów. Nie zaszkodzi też sprawdzić, czy nasz router/modem ma zmienione hasło dostępu, a jeśli nie - zrobić to czym prędzej.

Uważajcie na swoje pieniądze. Nie dajcie się okraść.

Komentarze


Sieć

Stacja bazowa potrzebna od zaraz!

Piotr Domański Piotr Domański
21 listopada 2018
Stacja bazowa potrzebna od zaraz!

Bez zasięgu  telefonu trudno żyć – nie można zadzwonić do rodziny, na pogotowie, czy skorzystać z płatności kartą. Mimo to, nie wszyscy dostrzegają bezpośrednią zależność – zasięg jest tam, gdzie stoi stacja bazowa. Dlatego postanowiliśmy pokazać Wam miejsce, gdzie taka zależność została dostrzeżona przez mieszkańców, a w efekcie stacja działa tam już na całego ku powszechnemu zadowoleniu.

Budowa stacji bazowej – ile to trwa i dlaczego tak długo?

Budowa stacji bazowych wzbudza kontrowersje. Z jednej strony pojawia sie niepokój związany z faktem, że w okolicy pojawia się wysoka metalowa konstrukcja z jakimiś urządzeniami. Z drugiej  jest świadomość, że nie ma bez niej wszystkich udogodnień jakie niesie za sobą zasięg telefonii komórkowej. Osobiście bliżej mi do tej drugiej opinii, podobnie jak mieszkańcom Bobrowników, urokliwej miejscowości niedaleko Łowicza. Blisko z niej choćby do Nieborowa, gdzie znajduje się słynny park Arkadia Heleny Radziwiłłowej.

W Bobrownikach problemy z zasięgiem odczuwali wszyscy, dlatego intensywnie działali by się on poprawił. Planując budowę naszej sieci bierzemy pod uwagę Wasze reklamacje na jakość sygnału sieci komórkowej, jednak nie jesteśmy w stanie zareagować natychmiast. Budowa stacji bazowej trwa w Polsce co najmniej półtora roku i to w idealnych warunkach. Choć mamy też taką „rekordzistkę”, której budowa trwa już ósmy rok i nadal końca nie widać. A wszystko przez dramatycznie przedłużające się procedury i formalności.

Na budowę stacji zgodę musi wyrazić od dwudziestu do maksymalnie ponad czterdziestu różnych instytucji. Często też stajemy przed wyzwaniami podobnymi do tych, które opisałem w tekście o barierach w  rozwoju sieci szkieletowej. Nie dziwi więc, że jest to proces długotrwały i nie zawsze zakończony sukcesem.

Jak rozbudowujemy sieć mobilną?

W materiale powiedziałem, że w linku będzie nieco więcej o tym jak rozbudowujemy sieć mobilną. Po pierwsze stawiając nowe stacje bazowe - mamy już ich ponad 11 tys. Po drugie uruchamiając na tych które już stoją 4G LTE. Takich mamy już ponad 10 700. Prowadzimy także proces refarmingu, dzięki któremu możemy znacznie poprawić prędkość 4G LTE. Niedawno zakończyliśmy prace na Górnym Śląsku. Koleżanki i koledzy z sieci pisali już, żebym się szykował na coś DUŻEGO w tym temacie w przyszłym tygodniu, więc bądźcie czujni. Jednak refarming to nie wszystko - cały czas pracujemy także nad rekonfiguracją sieci, by wszystko działało sprawniej.

Kiedyś opisywałem już podobną historię z Rossosza, zajrzyjcie do tego tekstu, jeżeli chcecie wiedzieć więcej.

P.S. od mieszkańców Bobrowników dostaliśmy miły prezent. Dziękujemy!

stacja bazowa bobrowniki

Komentarze

Scroll to Top