;

Oferta

Nju twoim Mikołajem (6)

23 listopada 2018

Nju twoim Mikołajem
6

To już ten czas, gdy nawet otwierając lodówkę możemy usłyszeć christmas song. Jedni uwielbiają ten okres roku, innych to trochę przytłacza. Nie zmienia to faktu, że to właśnie ten moment roku, gdy nie tylko myślimy o świętach, ale również upominkach dla najbliższych.

Myślą o tym także firmy. Stąd wysyp ofert z prezentami. Jedną są trafione inne nie. A na tym tle prostotą (trzymając się swojej filozofii) wyróżnia się nju mobile, który oferuje nam taki prezent, jakiego sami chcemy… Od dziś rusza promocja, w ramach której za przeniesienie numeru do nju możecie liczyć na bon podarunkowy na zakupy – na 60 złotych. Możecie go wydać na książkę, kino, perfum czy coś do ubrania. W praktyce decydujecie sami, bo możliwości jest bez liku, a wszystkie sprawdzicie tutaj.

Jak go zdobyć? Wystarczy przenieść numer do nju a potem wpisać tutaj numer zamówienia + oczywiście zaakceptować regulamin promocji, znajdziecie go tu. Ci, którzy się pospieszą zdążą zrobić sobie prezent jeszcze przed końcem roku, bon trafi do nich kurierem po pierwszym okresie rozliczeniowym.

A czy warto? Tych, którzy znają tę ofertę nie trzeba przekonywać. Jest bardzo prosta i atrakcyjna cenowo. Ja zachęciłem do niej m.in. moją mamę. Ci z Was, którzy jeszcze się jej nie przyjrzeli najlepiej niech poczytają dostępne w mediach oceny, choćby tu i tu.

Udostępnij: Nju twoim Mikołajem
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 13:56 23-11-2018
  A ja dziś otwieram lodówkę i wyjmuję szampana :) Ale ambaras :) Witaj Rysiu po dłuższej przerwie :) Co do oferty i prezentów - powiem tak, ale najfajniejszym jest to że znów będziesz pisał z nami :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ryszard Kaminski 15:17 26-11-2018
   Dzięki Paweł!
   Odpowiedz
 • komentarz
  Władek 22:14 23-11-2018
  Kiedy w Orange na kartę mamy już no limit na rozmowy i sms-y, spore paczki netu, a operator pewnie już nie bardzo może obniżyć cenę z tych 25 zł fajnym rozwiązaniem, wg mnie, byłoby wprowadzenie darmowego netu w godz. 00-06 rano.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 20:50 24-11-2018
  Pewnie, że warto ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 12:24 26-11-2018
  Zawsze lubię takie bonusy xd :)))) pozdrowienia
  Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 18:47 28-04-2019
  Nju samo w sobie jest ekstra, a jak dają jeszcze prezent to już w ogóle nie ma się co zastanawiać nad wyborem oferty.
  Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

CyberTarcza nie pisze przypadkiem (5)

Michał Rosiak

22 listopada 2018

CyberTarcza nie pisze przypadkiem
5

„Więcej jest rzeczy na ziemi i w niebie,
 Niż się ich śniło waszym filozofom.”
Wiliam Szekspir „Hamlet”

Mam pewne wrażenie, że tytułowy szekspirowski bohater rozmawiając z Horacym niekoniecznie miał na myśli kontekst, w jakim używa się tego wyrażenia w dzisiejszych czasach, ale i tak fakt, że cytat z początków XVII wieku ostał się w potocznym języku do teraz, to i tak rzecz wyjątkowa. Skąd takie rozpoczęcie? Ano stąd, że i nam w CERT Orange Polska zdarza się trafiać na sytuacje, które trudno sobie wyobrazić…

Ta CyberTarcza nam przeszkadza

Dzisiaj (w czwartek 22.11) trafił do nas kolejny mail z jednej z… hmmm, nazwijmy ją „instytucji miejskich” z jednej z małych miejscowości z Wielkopolski. Autorka, pełniąca tam rolę specjalisty ds. kadr i płac, poprosiła CERT Orange Polska o pomoc, pisząc:

„Witam,
Znów pojawił się komunikat jak w załączniku. Czy jest coś, co Państwo możecie zrobić by zapobiec takim sytuacjom? Nie ukrywam, że znacznie utrudnia mi to pracę (…)”

Jak wyglądał załącznik?

Przyjrzeliście się dokładnie? Właśnie tak – autorka maila usiłowała wejść na stronę phishingową (przekreślony adres na screenshocie), jednak CyberTarcza zablokowała możliwość kradzieży danych autoryzacyjnych i – docelowo – okradzenie firmy naszej nadawczyni.

Czytajmy komunikaty!

Skąd wziął się taki ekran? Powodów mogło być wiele – począwszy od kliknięcia w link w phishingowym mailu, łudząco przypominającym wiadomość z banku, skończywszy na przejęciu kontroli nad modemem, czy routerem ofiary. Co w takiej sytuacji zrobić? Na pewno nie próbować za wszelką cenę połączyć się z tego typu stroną! Chcąc dostać się na witrynę banku trzeba po prostu wpisać adres „z ręki”. Stanowczo jednak zalecamy, by wcześniej przeskanować komputer programem antywirusowym z aktualnymi definicjami wirusów. Nie zaszkodzi też sprawdzić, czy nasz router/modem ma zmienione hasło dostępu, a jeśli nie – zrobić to czym prędzej.

Uważajcie na swoje pieniądze. Nie dajcie się okraść.

Udostępnij: CyberTarcza nie pisze przypadkiem
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 14:02 23-11-2018
  Szkoda że mój operator tak mnie nie chroni, ale....czytam prawie tylko Was, więc może tutaj nic nie " "złapie" :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 19:59 26-11-2018
   Ty tak poważnie? Liczysz tylko na operatora? A gdzie własna inwencja w odpowiednie oprogramowanie i czuwanie nad własnym sprzętem!? ;p
   Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 12:38 26-11-2018
  Mam nadzieję, że Ktoś tą osobę uświadomił... szkoda firmy i kasy . . .
  Odpowiedz
  • komentarz
   Michał Rosiak 14:22 26-11-2018
   Tak. Ja.
   Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 18:49 28-04-2019
   Na odpowiedzialnych stanowiskach powinny być odpowiedzialne osoby.
   Odpowiedz

;

Sieć

Stacja bazowa potrzebna od zaraz! (39)

Piotr Domański

21 listopada 2018

Stacja bazowa potrzebna od zaraz!
39

Bez zasięgu  telefonu trudno żyć – nie można zadzwonić do rodziny, na pogotowie, czy skorzystać z płatności kartą. Mimo to, nie wszyscy dostrzegają bezpośrednią zależność – zasięg jest tam, gdzie stoi stacja bazowa. Dlatego postanowiliśmy pokazać Wam miejsce, gdzie taka zależność została dostrzeżona przez mieszkańców, a w efekcie stacja działa tam już na całego ku powszechnemu zadowoleniu.

Budowa stacji bazowej – ile to trwa i dlaczego tak długo?

Budowa stacji bazowych wzbudza kontrowersje. Z jednej strony pojawia sie niepokój związany z faktem, że w okolicy pojawia się wysoka metalowa konstrukcja z jakimiś urządzeniami. Z drugiej  jest świadomość, że nie ma bez niej wszystkich udogodnień jakie niesie za sobą zasięg telefonii komórkowej. Osobiście bliżej mi do tej drugiej opinii, podobnie jak mieszkańcom Bobrowników, urokliwej miejscowości niedaleko Łowicza. Blisko z niej choćby do Nieborowa, gdzie znajduje się słynny park Arkadia Heleny Radziwiłłowej.

W Bobrownikach problemy z zasięgiem odczuwali wszyscy, dlatego intensywnie działali by się on poprawił. Planując budowę naszej sieci bierzemy pod uwagę Wasze reklamacje na jakość sygnału sieci komórkowej, jednak nie jesteśmy w stanie zareagować natychmiast. Budowa stacji bazowej trwa w Polsce co najmniej półtora roku i to w idealnych warunkach. Choć mamy też taką „rekordzistkę”, której budowa trwa już ósmy rok i nadal końca nie widać. A wszystko przez dramatycznie przedłużające się procedury i formalności.

Na budowę stacji zgodę musi wyrazić od dwudziestu do maksymalnie ponad czterdziestu różnych instytucji. Często też stajemy przed wyzwaniami podobnymi do tych, które opisałem w tekście o barierach w  rozwoju sieci szkieletowej. Nie dziwi więc, że jest to proces długotrwały i nie zawsze zakończony sukcesem.

Jak rozbudowujemy sieć mobilną?

W materiale powiedziałem, że w linku będzie nieco więcej o tym jak rozbudowujemy sieć mobilną. Po pierwsze stawiając nowe stacje bazowe – mamy już ich ponad 11 tys. Po drugie uruchamiając na tych które już stoją 4G LTE. Takich mamy już ponad 10 700. Prowadzimy także proces refarmingu, dzięki któremu możemy znacznie poprawić prędkość 4G LTE. Niedawno zakończyliśmy prace na Górnym Śląsku. Koleżanki i koledzy z sieci pisali już, żebym się szykował na coś DUŻEGO w tym temacie w przyszłym tygodniu, więc bądźcie czujni. Jednak refarming to nie wszystko – cały czas pracujemy także nad rekonfiguracją sieci, by wszystko działało sprawniej.

Kiedyś opisywałem już podobną historię z Rossosza, zajrzyjcie do tego tekstu, jeżeli chcecie wiedzieć więcej.

P.S. od mieszkańców Bobrowników dostaliśmy miły prezent. Dziękujemy!

stacja bazowa bobrowniki

Udostępnij: Stacja bazowa potrzebna od zaraz!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 17:26 21-11-2018
  Jedni chcą, drudzy gardzą, tacy ludzie, nikomu nigdy nie da się "dogodzić" :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 18:07 21-11-2018
  Pytasz o prędkości internetu mobilnego, a każdy odpowiada, że ma wreszcie dostęp DO ROZMÓW i w każdym miejscu mogą odbierać telefon. To pokazuje jak komunikacja głosowa jest ważna, a nie koniecznie internet mobilny, który ma ograniczenia ("fizyki nie oszukasz") ;););)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 20:31 05-12-2018
   Ron, jak do tej pory nie było zasięgu, to dość oczywiste, że nikt nawet o internecie nie myślał. Ale teraz to się zmieni ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 18:25 21-11-2018
  Jeden sektor w każdą stronę (3), a jakie pasma ze stacji ?? Na pewno G900 i U900, a LTE komplet ??
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:31 21-11-2018
   GSM/UMTS 900 i LTE800, po sektorze na stronę. Zresztą dobrze widać na zdjęciach i w wideo.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Ron 18:46 21-11-2018
    Pasma zasięgowe idealnie w takiej gminie. Fajny film i profesjonalny, dobrze się ogląda. Ps. Ale ta technika idzie do przodu, z jednego sektora kilka pasm :)
    Odpowiedz
 • komentarz
  nhjbg 18:30 21-11-2018
  Szkoda, że te ostatnie 300 stacji bez LTE zapewne go nigdy nie dostanie ze względu na bliskość granicy Państwa. :/
  Odpowiedz
  • komentarz
   Emil 11:42 22-11-2018
   Niekoniecznie blisko granicy. Ja mam taką w pobliżu : Orange (26003) ID: 13177 Rudna Mała, 47 . Za btsearch.pl
   Odpowiedz
   • komentarz
    mjhg 14:10 22-11-2018
    Być może są czynniki zewnętrzne jak spór z właścicielem budynku, na którym stoi stacja, a stacje przygraniczne mają ten problem notorycznie.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 20:32 05-12-2018
     A może po prostu wiele innych stacji w okolicy i bliska granica norm PEM? To też się zdarza.
     Odpowiedz
   • komentarz
    uczeń 15:45 22-11-2018
    fajnie ze wszedzie majom zasięg i zyce lepsej poprawy sieći
    Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 18:54 21-11-2018
  Fajnie się ogląda takie filmiki,że operator się rozbudowuje,ale niestety u Mnie w Nowym Sączu sieć w dalszym ciągu kuleje mimo przyjazdu UKE. Osobiście powiedzieli,że co mogli to zrobili,czyli wyłączyli dwa wzmacniacze ale to niestety nic nie dało i urzędnicy kazali interweniować w Orange. Nadajniki oddalone są w promieniu 1,5 km a dokładnie jest ich 3 a Ja sygnał w technologi HSDPA mam RSCP -103 a w EDGE RSCP -95. Nie można normalnie rozmawiać.Rozmawiając z Panami ludzie którzy mieli zamontowane repeatery powiedzieli ,że dlatego takie zakupili bo sieć T Mobile oraz Orange nie ma zasięgu. Piotrze działajcie coś w tej sprawie bo sąsiedzi czekają na koniec kontraktów i chcą przejść do Playa ponieważ u Nas na osiedlu działa bez zarzutu a odległość od stacji jest porównywalna.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 20:33 05-12-2018
   Krzysiek, sądzę, że gdy w końcu wyłączy się zakłócacze i dotrze do Was światłowód (czemu kibicuje) będzie lepiej.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Kamil 21:29 21-11-2018
  Kiedy w Straszynie powstanie nadajnik macie już pozwolenie UKE bo zasieg tam ledwo ledwo
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 20:31 05-12-2018
   Kamil jak pisałem w tekście - pozwolenie UKE to naprawdę jest mały element procesu budowy. Te 1,5 roku nie wynikają z tego, że leżymy i pachniemy. Tyle (minimalnie) trwają procedury. Większość stacji budowana jest ponad dwa lata, a niezakończona rekordzista mogłaby już iść do Pierwszej Komunii.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Kuba 22:23 21-11-2018
  Mam nadzieję, że i w Arkadii ten zasięg trochę się poprawił, bo nawet na zewnątrz była tragedia, a w środku brak sieci. Chociaż niestety wysokość zawieszenia anten i bliskość domów może utrudniać odbiór w północnej części Arkadii, bo trzeba było "skręcić moc".
  Odpowiedz
 • komentarz
  Resboy 00:00 22-11-2018
  Piotrze, przypominam o Księżomierzy i wsiach sąsiednich. Tam mieszka ponad 2000 ludzi i zero zasięgu. Kościół też tam jest i też ma wieżę....
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 20:34 05-12-2018
   Powtórzę jak mantrę - 1,5 roku, to absolutne minimum. A czasem i wiele lat.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Emil 11:46 22-11-2018
  A w miejscowości Nozdrzec , pow. Brzozowski , woj. Podkarpackie Orange od roku ma pozwolenie radiowe: Orange (26003) ID: 23466 Nozdrzec, Dz. nr 1399 i poza tym nic namacalnego nie widać.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 12:05 22-11-2018
   Odpowiadając na pytania "pozwolenie od UKE jest, a stacji nie widać...". Pozwolenie od UKE to jedno z wielu (ponad dwudziestu) pozwoleń, które są potrzebne by stacja bazowa stanęła. Zostaje jeszcze chociażby: Starostwo Powiatowe, Inspekcja Sanitarna, Państwowa Straż Pożarna, Gmina komórka ds. ochrony środowiska, Wody Polskie czy Urząd Lotnictwa Cywilnego by uzgodnić stawianie wieży. Jeżeli stacja staje nad morzem, na obszarze górniczym czy w pobliżu lotnisk - jeszcze więcej. Niestety jedno pozwolenie to sam początek pracy. Choć bardzo byśmy chcieli, by stacje były stawiane w półtora roku (to w Polsce praktyczne minimum), ale większość trwa dłużej.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Ponowa 08:03 19-10-2019
    Gdzie można zasięgnąć informacji na temat etapu na jakim stoi inwestycją? Zasięg wszystkich sieci jest tragiczny. A ostatnio jeszcze się pogorszył. BTS potrzebny jak tlen :)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 08:50 21-10-2019
     Cześć, generalnie nie podajemy zbiorczo takich informacji.
     Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 04:20 23-11-2018
  Może nie na temat ale ostatnio zauważyłem że macie ogromne problemy z apka Mój Orange i problem tez z Mój Orange przez www wczoraj w godziach wieczornych wszystko siadlo.Dzis nie moge sie zalogować do apki Mój Orange napiszcie kiedy problemy znikną dzięki.Pozdrawiam
  Odpowiedz
 • komentarz
  użytkownik gsm 22:14 28-11-2018
  Panie Piotrze. Dobry reportaż i korzyść z zasięgu sieci dla wszystkich. Mam pytanie o postawienie nadajnika w miejscowości Wąsosz,woj.podlaskie. Pisałem co jakiś czas i od wielu lat prośby do sieci Orange o polepszenie zasięgu w Wąsoszu-bezskutecznie. Zawsze była odpowiedź, że zbyt daleko jest do nadajnika Orange, który stoi w m.Szczuczyn, Graniczna 6. Poza tym Wąsosz leży w dole i mimo Waszej mapy zasięgu nie ma tu zasięgu wewnątrz budynków wcale (nawet 2 G), a na zewnątrz budynków jest, ale nie wszędzie (1 kreska EDGE/UMTS). Czy podobnie jak w Bobrownikach można postawić tu nadajnik Orange?Czy to nie za blisko nadajnika w Szczuczynie?Jakie kryteria trzeba spełnić, aby ten nadajnik powstał?Wystarczy, aby była łączność 2G,bo rozmowy i smsy są najważniejsze do komunikacji. Pozdrawiam.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 20:38 05-12-2018
   Jednym z najważniejszych czynników, które bierzemy pod uwagę, przy budowie stacji bazowych jest liczba reklamacji i informacji od klientów o słabym zasięgu. Jeżeli jest ich dużo ułatwia to także dalsze prace. Więc pisać, pisać, pisać. Zupełnie serio. Jak nie wiemy, że gdzieś są klienci z dużymi problemami z zasięgiem nie możemy działać.
   Odpowiedz
   • komentarz
    użytkownik gsm 23:17 06-12-2018
    Dziękuję za odpowiedź. Proszę o podanie bezpośredniego kontaktu w sprawie zgłoszenia braku/słabego zasięgu np. emaila. Czy to miałyby być indywidualne zgłoszenia czy mogą też być zbiorowe?Pytam bo wiele osób pogodziło się z tym,że gdy są w domu inni nagrywają się na pocztę,a gdy wyjdą na zewnątrz to dostają powiadomienie o wiadomości głosowej. Stąd są zrezygnowani obecną sytuacją braku stabilnego zasięgu. Dotyczy to także klientów T-mobile w ramach Networks.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 14:16 05-08-2019
     Takie zgłoszenia można pozostawiać przez infolinię lub czat.
     Odpowiedz
 • komentarz
  Mario 15:02 30-11-2018
  Pytanko do Piotra Domańskiego: Jak widzisz w powyższych wpisach są propozycje zgłoszeń miejscowości gdzie jest kiepski zasięg Orange. Czy w OPL jest jakiś formalny kanał gdzie pracownicy mogą zgłaszać takie przypadki ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 20:39 05-12-2018
   Na ten moment reklamacje. Zbieramy wszystkie uwagi o problemach z zasięgiem, ale musimy wiedzieć, że one są.
   Odpowiedz
   • komentarz
    użytkownik gsm 21:48 18-01-2019
    Mòj kolega chętnie nawiąże współpracę z orange i użyczy swojej działki w Wąsoszu,woj.podlaskie .Korzysta z internetu w orange oraz telefonu stacjonarnego bo jest w kablu ale telefon komórkowy nie działa bo nie ma zasięgu.Czy jest jakaś strona gdzie można zgłaszać jak w sieci Play swoje działki aby Orange postawił tam nadajnik?
    Odpowiedz
   • komentarz
    użytkownik gsm 18:08 20-05-2019
    W m.Wąsosz woj. podlaskie bardzo szybko udało się zdobyć pozwolenie UKE na nadajnik Play. W ciągu kilku miesięcy od pozwolenia już działa. Może Orange wykorzystałoby maszt Play żeby zawiesić swoje anteny?W Wąsoszu jest brak zasięgu Orange!
    Odpowiedz
 • komentarz
  ZiBi 15:06 10-12-2018
  U mnie w wiosce czekaliśmy kilkanaście lat na maszt ,stoi od kwietnia ale nieczynny, podobno ma ruszyć w drugiej połowie grudnia oby prezent się udał.
  Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 18:50 28-04-2019
  Świetna ta łowicka wycinanka.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Rozli 14:00 28-05-2019
  Witam. Pisaliśmy do Orange w sprawie stacji bazowej gdyż nie mamy w wewnątrz zasięgu a na podwórku 1 góra 2 kreski. Gdzie można zgłaszać problemy z zasięgiem czy też reklamację? Wysłaliśmy pismo do zarządu 2-3 lata temu i zero odezwy :( Proszę o informacje gdzie można coś zdziałać. Dotyczy to wsi Żelazko - Ryczów gmina Ogrodzieniec Pozdrawiam!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:17 05-08-2019
   Można składać reklamacje korzystając z czatu i infolinii.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Cuma90 11:34 18-08-2019
    Wiele razy składałem reklamacje, jeszcze jak był kontakt mailowy przez bok. I od wielu lat ta sama odpowiedź, że nie są planowane żadne pracę w mojej okolicy tj Imbramowice k. Trzyciąża. W ostatnich mailach mam nawet sugestie żebym zainstalował sobie wzmacniacz zasięgu który jak wszyscy wiemy jest dostępny ale nielegalny. Kontaktowałem się z UKE i tam dostałem odpowiedź że oni nie mogą nic zrobić ze to zależy wszystko od operatora, a operator ma ten problem gdzieś......
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 10:00 19-08-2019
     Zostały one zapisane - budowa stacji bazowej planowana jest z wieloletnim wyprzedzeniem. Więc będziemy brać ją pod uwagę, przy planach rozbudowy. To jeden z kluczowych czynników.
     Odpowiedz
 • komentarz
  Daniel 09:26 15-11-2019
  Gdzie mogę zgłosić chęć udostępnienia działki pod budowę nadajnika? Mam działkę że slupem elektrycznym na której nie mogę nic postawić i chętnie bym wydzierżawil pod nadajnik.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Slawek 15:36 10-02-2020
  U nas wgruszowie. W centrum niema zasiegu. Wszystkich sieci nie dawno chciał potawić play stacje unas ale nie wyszło nic z tego nie wiem dlaczego. to nie pierwsza taka sprawa
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej