Właśnie podpisaliśmy umowę na montaż na dachu Warsaw Data Hub w Łazach instalacji fotowoltaicznej, dzięki której rocznie wyprodukujemy ok. 275 MWh energii i unikniemy 150 ton emisji CO2. To kolejne, uzupełniające działanie w kierunku neutralności klimatycznej.
Warsaw Data Hub dla Orange Polska to jedno z najbardziej innowacyjnych centrów przetwarzania danych w Polsce - zarówno pod względem zastosowanych technologii, standardów bezpieczeństwa, jak i rozwiązań dla środowiska. Znajdują się tu nie tylko kluczowe elementy sieci, ale i infrastruktura naszych klientów.
Zielona energia się opłaca
Kontrakt realizowany jest w modelu Solar as a Service (SaaS), czyli dzierżawy od firmy Columbus Energy SA. Taki typ współpracy zapewnia nam stałe i przewidywalne koszty, a obsługą instalacji, serwisem i ubezpieczeniem zajmuje się firma dostarczająca usługę. Umowa Orange Polska i Columbus Energy została zawarta na 20 lat, a instalacja ma moc 331 kWp.
Rozwiązanie SaaS staje się coraz popularniejsze na rynku. W Orange decyzję o uruchomieniu pierwszego rozwiązania w tym modelu podjęliśmy w 2019 r. i dotyczy obiektu w Kaliszu.
Współpraca z Columbus Energy
Firma Columbus Energy jest także partnerem technologicznym Orange Energia. Dostarcza instalacje fotowoltaiczne klientom Orange Energia i zajmuje się kompleksową obsługą posprzedażową. Świadczy również usługi gwarancyjne, serwisowe, doradcze i monitoringu dla produktów i usług powiązanych z odnawialnymi źródłami energii, a w razie potrzeby pomaga w uzyskiwaniu finansowania instalacji fotowoltaicznych.
Półmetek celów klimatycznych
Nasza infrastruktura musi być gotowa na obsłużenie stale rosnącego ruchu, a to oznacza nie tylko rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, ale i odpowiedzialność za emisje gazów cieplarnianych. To dlatego pozyskiwanie kolejnych źródeł odnawialnej energii jest dla nas tak istotne.
Do dziś podpisaliśmy trzy długoterminowe kontrakty zakupu energii ze źródeł odnawialnych (PPA), które pokrywają ok. 30 % zapotrzebowania energetycznego firmy.
Dzięki kontraktom PPA i dalszemu redukowaniu konsumpcji energii elektrycznej nasze emisje CO2 zmniejszyły się w pierwszych 6 miesiącach tego roku aż o 15% w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego. Jeśli porównamy do roku 2015 zostały redukowane już o 33%. Jesteśmy zatem lekko za półmetkiem na drodze do ograniczenia emisji o 65% w porównaniu do 2015 r., co chcemy osiągnąć w najbliższych 3 latach.
Komentarze
Cyferki na papierze fajnie wyglądają. Ciekawe jakie skoki napięcia będą w sieci przy takiej produkcji, to nie jest mała moc. Wyprodukowaną energię będzie trzeba przesłać, bo pewnie całej się nie zużyje. Zakład energetyczny będzie zadowolony 😉
OdpowiedzNajgorsze w tym wszystkim, że ten prąd to nie jest czysta sinusoida, a to strasznie brudzi w całym systemie! Laik nic o tym nie ma pojęcia, a oszołomy są zadowoleni… Producenci energii to potwierdzają…
Odpowiedzemitelek zawsze trzeba wybrać mniejsze zło….samo życie.
Odpowiedzpablo_ck tu nie chodzi o wybór „mniejszego zła” tylko działania z głową, a takowej nikt nie ma!!!
Odpowiedz