;

Odpowiedzialny biznes

Wyróżniliśmy naszych wyjątkowych wolontariuszy i wolontariuszki (1)

Ewa Wróbel

6 marca 2024

Wyróżniliśmy naszych wyjątkowych wolontariuszy i wolontariuszki
1

Wolontariat w Orange ma długą tradycję, a powstał z inicjatywy pracowników i pracowniczek. Od blisko 20 lat w działania na rzecz innych angażują się setki wolontariuszek i wolontariuszy. Dziś w Fundacji Orange świętowaliśmy ich dzień i wręczaliśmy wyróżnienia „Razem dla Innych” osobom, których działania szczególnie wyróżniały się w ubiegłym roku.

Mobilizują swoje zespoły, wymyślają projekty, działają lokalnie… a przy tym wszystkim mają niesamowity zapał. Tego, co robią wolontariusze Fundacji, a na co dzień pracownicy i pracowniczki Orange, nie sposób wymienić jednym tchem m.in. uczą dzieci podczas warsztatów w szkołach, jak bezpiecznie korzystać z internetu i jak radzić sobie z hejtem w sieci. Poprzez różne aktywności wspierają też dzieci w domach dziecka czy świetlicach środowiskowych, udzielają się na rzecz społeczności lokalnych – od prac remontowych, przez prowadzenie aukcji charytatywnych, po zbiórki potrzebnych rzeczy. Nie zapominają o seniorach. Angażowali się także w pomoc najbardziej potrzebującym w pandemii oraz we wsparcie dla osób z Ukrainy.

Twoje działanie ma wielkie znaczenie

To hasło tegorocznej Gali, podczas której wręczyliśmy odznakę „Razem dla Innych”. To wyróżnienie, które co roku pozwala nam w symboliczny sposób podziękować dziesięciu najbardziej aktywnym wolontariuszom i wolontariuszkom. Zwłaszcza, że w tych niełatwych czasach jeszcze bardziej wybrzmiewa potrzeba wrażliwości i empatii. Oni po prostu pomagają, często od wielu lat. Poświęcają swój czas, dzielą się talentami i kreatywnością. Energią do działania „zarażają” ludzi wokół siebie.

Do wyróżnienia zgłosili ich koledzy i koleżanki. Statuetki wręczali przedstawiciele Rady Fundacji Orange: Liudmila Climoc, Prezeska Orange Polska i Jacek Kowalski, Członek Zarządu ds. Human Capital w Orange Polska, a także prezes naszej Fundacji Konrad Ciesiołkiewicz i koordynatorka wolontariatu w naszej Fundacji – Paulina Kamyk.

Oto osoby, które głęboko wierzą w sens dzielenia się dobrem – wyróżnione tytułem „Razem dla Innych” 2023. Ich listę znajdziecie tutaj.

Serdecznie gratulujemy naszym wolontariuszom i wolontariuszkom! Dziękujemy Wam, że znajdujecie cenny czas na bycie razem z innymi. Jesteśmy dumni, że pod skrzydłami Fundacji Orange dzieje się tyle dobra.

Wolontariat w Fundacji Orange to ogromne przedsięwzięcie, a wolontariusze i wolontariuszki angażują się ponad 3000 razy w ciągu roku w dobroczynne inicjatywy w całej Polsce. Nasza Fundacja zachęca ich do dzielenia się swoją wiedzą, kompetencjami oraz pozytywnymi doświadczeniami z innymi. Wspieramy także ich własne pomysły na pomaganie. Wierzymy, że dzięki nim świat staje się lepszy.

Program wolontariatu pracowniczego posiada Certyfikat „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości” – poziom trzeci, najwyższy. Oznacza to, że przestrzegamy fundamentalnych zasad, chronimy wartości wolontariatu, że wspieramy pracowników w działaniach społecznych. Co ważne i z czego bardzo się cieszymy, wolontariat otrzymał już trzykrotnie tytuł „Dobroczyńca Roku”. Wspaniale być w gronie ludzi zaangażowanych społecznie. Chcemy ich wspierać jak najlepiej, kiedy widzi się, jak są zmotywowani, zaangażowani, pełni zapału i serca do działania.

Nasz wolontariat to mnóstwo historii o pięknym pomaganiu, o wspólnocie i sile, ale te historie tworzą LUDZIE. Poznajcie bliżej naszych wspaniałych społeczników w cyklu rozmów z Wojtkiem Jabczyńskim: Wojtek Dobrowolski, Robert Badowski, Agnieszka Sachnowska i Jacek Selenta.

To tylko kilka przykładów historii niesamowitych ludzi o wielkich sercach. Wszystkie rozmowy z wolontariuszkami i wolontariuszkami znajdziecie na profilu blogowym Wojtka.

Udostępnij: Wyróżniliśmy naszych wyjątkowych wolontariuszy i wolontariuszki
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 18:24 07-03-2024
  Gratulacje 💪
  Odpowiedz

;

Oferta

Orange na kartę – prezent na początek miesiąca (12)

Beata Giska

6 marca 2024

Orange na kartę – prezent na początek miesiąca
12

W marcowej edycji naszej promocji możecie odebrać Elastyczny Pakiet Internetowy 20 GB na 10 dni za 0 zł. Bonus znajdziecie w aplikacji lub koncie Mój Orange – w zakładce Pakiety i Usługi.

Dla kogo:

 • Dla wszystkich użytkowników w taryfie Orange Free na Kartę
 • Każdy numer może z promocji skorzystać raz.
 • Promocja trwa w dniach 6-31 marca 2024.

Po zakończeniu usługa wyłączy się automatycznie bez dodatkowych kosztów. Regulamin dostępny jest tutaj a więcej o naszej ofercie na kartę tu.

Przypominam też, że w aplikacji Mój Orange, co tydzień w ramach Śród z Mój Orange, czekają na Was atrakcyjne upominki – zniżki, vouchery, produkty to darmowego testowania i wiele więcej. Dziś możecie tam odebrać dodatkowe 15 GB, które wykorzystacie na jeszcze więcej surfowania po sieci – filmy, muzykę, czy rozmowy.

Udostępnij: Orange na kartę – prezent na początek miesiąca
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Piotrek 09:49 06-03-2024
  najgorszy bonus dla nikogo - bo pakiet rozliczany jest na końcu po wszystkich GB z doładowań i bez limitów
  Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 11:14 06-03-2024
  Dodam jeszcze, że Elastyczny Pakiet Internetowy 20 GB schodzi dopiero po GB z doładowań ale przed GB z NL. Więc jak ktoś ma z doładowań, niech je najpierw użyje, a następnie aktywuje Elastyczny Pakiet Internetowy 20 GB.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 11:18 06-03-2024
  W tekście jest błąd i link prowadzi do pustej strony. Poprawny link do regulaminu: https://dokumenty.orange.pl/bw/dokumenty/20155/0/105989/ffc9c93b-743f-4ca3-9f57-1ab0cd248dc9?_ga=2.7149301.691185660.1709540631-404227580.1700566927
  Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 15:16 06-03-2024
   Dziękuję za czujność i przepraszam za błąd (u nas regulamin był widoczny, ale już podmieniłam na widoczny dla wszystkich). Pozdrawiam
   Odpowiedz
 • komentarz
  malko 15:02 06-03-2024
  Link do Regulaminu (zgodnie z tradycją Bloga) znowu nie działa. Nie można odnaleźć adresu IP serwera witryny esklep.online.corpnet.pl.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Tofik 16:12 06-03-2024
  Po naciśnięciu w aplikacji wyskakuje błąd Ta usługa jest już niedostępna. Oszustwo i nie działa
  Odpowiedz
  • komentarz
   Kaśka 17:55 06-03-2024
   Tak, niektórzy nie mają żadnych usług w promocjach w MO a na innych kartach mają. Dziwne
   Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 18:14 06-03-2024
   Zgłosiłam prośbę o zweryfikowanie tego po naszej stronie, bo nie słyszeliśmy wcześniej o problemie z odbiorem bonusu. Proszę sprawdzić też swój plan, regulamin, może ponownie zalogować się do aplikacji.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Ted 16:41 19-03-2024
  Na dzień dzisiejszy usługa nie działa w aplikacji. Pomimo kliknięciu na promocję.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Maggie 17:00 21-03-2024
  Dlaczego usługa jest niedostępna skoro wg regulaminu powinna być dostępna do 31 marca?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotrek 09:38 24-03-2024
   Mają jakąś awarię z wyświetlaniem promocji w MO - bez limitów w promocyjnych cenach też nie widać ani żadnych innych pakietów z zakładki promocje
   Odpowiedz
 • komentarz
  nexus63 13:00 03-04-2024
  dzisiaj jest środa kwietniowa czyżby w Orange była żałoba po zabójstwie wolontariusza w Gazie przez siły zbrojne Izraela?
  Odpowiedz

;

Gaming

Gry pomagają mi w nauce muzyki (0)

Bartosz Graczyk

4 marca 2024

Gry pomagają mi w nauce muzyki
0

Jestem graczem nie tylko z nazwiska i ksywki. Od dzieciństwa pasjonuję się elektroniczną rozrywką. Dotychczas grałem tylko na nerwach oraz na konsoli. Postanowiłem to zmienić.

Zapisałem się do szkoły muzycznej dla dorosłych, by poszerzyć swoje umiejętności a mój pseudonim „Graczo” odnosił się nie tylko do gier, ale również instrumentów. To okazało się trudniejsze, niż przypuszczałem.

Na szczęście w edukacji pomagają mi gry komputerowe. Wyobraź sobie sytuację – wracasz zmęczony ze szkoły po godzinach nauki, chcesz odpocząć uruchamiając swoją ulubione grę, jednak najpierw musisz się pouczyć. W przypadku gier komputerowych można połączyć przyjemne z pożytecznym. Istnieją programy, które pozwalają na zabawę poprzez naukę.

Ewolucja gier muzycznych

Pamiętacie gry muzyczne z czasów PS2? Triumfy odnosiła wtedy seria „Hero” produkcji Activision. Mówimy o produkcjach „Guitar Hero”, „Band Hero” itp. Cała zabawa polegała na klikaniu odpowiednich przycisków w rytm muzyki. Do tego przygotowano specjalne narzędzia przypominające gitarę czy bębny od perkusji. Nie były to jednak prawdziwe narzędzia muzyków, a zwyczajne kontrolery z ograniczoną ilością przycisków, więc produkcje były bardziej grami „rytmicznymi” niż muzycznymi.

Warto zaznaczyć, że te akcesoria były dość drogie, więc zabawa w grę na instrumencie kosztami zbliżała się do faktycznego grania. W 2011 roku na konsolach oraz komputerach osobistych pojawiła się rewolucja – gra Rocksmith, która pozwala na podłączenie gitary do konsoli/komputera, a następnie odgrywanie ulubionych utworów na prawdziwym instrumencie.

Seria Rocksmith – praktyczna nauka przez zabawę

gry muzyczne 2 rocksmith

Od premiery pierwszej części Rocksmith minęła ponad dekada. W tym czasie światło dzienne ujrzały nowe części z większą bazą muzyczną i ciekawymi ćwiczeniami. Najnowsza odsłona to kurs online, wydany pod marką znanej gry. Postanowiłem sprawdzić wykorzystując do tego odsłonę z 2014 roku. Dekada w branży gier wideo to jak wieczność, jednak w przestrzeni muzycznej dużo się nie zmieniło. W końcu zasady muzyki pozostają takie same. Nic nie stało na przeszkodzie, abym rozpoczął naukę gry na gitarze przy użyciu gry z 2014 roku. Wystarczyło tylko chwycić instrument w rękę, odpalić grę, nastroić gitarę przy pomocy wbudowanego w program stroika i jazda.

W grze mamy kilka trybów rozgrywki – od szkoleń trzymania gitary przez rytmiczne zabawy/ćwiczenia po naukę faktycznych utworów. Te pierwsze to standardowe kursy wideo, które warto przejrzeć, szczególnie jeśli nie korzystamy z pomocy nauczyciela. Arcade mode to nauka przez zabawę. W tym trybie znajdziesz kilka ciekawych mini gier inspirowanych produkcjami z automatów z lat 80., tyle że Twoim kontrolerem nie jest joystick, a struny gitary. Tak uczysz się w miarę szybko rozpoznawać poszczególne progi gitary.

Od grania w gry do koncertów

Nauka piosenek to zapewne element, który ciekawi wszystkich najbardziej. Jest bardzo intrygujący. Mamy różne poziomy trudności, które możemy od razu uruchomić, ale – co ciekawe – tempo narzucane jest poprzez analizę naszych obecnych umiejętności. To oznacza, że kiedy uczymy się grać na gitarze, program uczy się naszych postępów i dostosowuje poziom trudności do tego, co potrafimy.

Oczywiście nie zastąpi to nauki z nauczycielem, tym niemniej jest ciekawą formą uzupełnienia ćwiczeń praktycznych. Po zabawie w Rocksmith znacznie łatwiej mi operować po gryfie gitary. Chwytanie odpowiednich strun na poszczególnych progach sprawia znacznie mniej problemów.

Ciekawy efekt można zauważyć po nagrywaniu postępów na przestrzeni czasu. Na początku słychać jedynie brzdąkanie, które przypomina grę na gitarze, ale ze wzrostem poziomu trudności faktycznie można usłyszeć solówki gitarowe znane z popularnych utworów. Kto wie? Może kiedyś zaliczę przeskok z „playera” komputerowego na prawdziwie gitarowego. Może zobaczymy się na scenie Open’er Festival? No dobra, raczej nie od samej gry w Rocksmith, ale kto mi zabroni marzyć.

Ciekawostka. Jeżeli posiadacie Rocksmith na Xbox, jesteście w stanie powiększyć bazę piosenek do nauki przez ich zakup w sklepie Microsoft. Możecie to zrobić przy pomocy usługi „Płać z Orange”

Virtual Piano – nowoczesna nauka gry na klawiszach

gry muzyczne 1 virtual piano

To doświadczenie jest unikalne. Gdy rozpoczynasz naukę gry na pianinie przy użyciu Virtual Piano, dochodzi do Ciebie fakt, że żyjemy w przyszłości. Zakładasz hełm na głowę, podłączasz go do keyboarda, uruchamiasz aplikację, kalibrujesz rozmiar swojego urządzenia i dzieje się magia. Nagle przed oczami pojawiają się spadające nutki, które musisz kliknąć na klawiszach urządzenia w odpowiednim czasie. Oczywiście tego typu tutoriale to nic nadzwyczajnego. Jest ich pełno na YouTube, ale warto zwrócić uwagę, że podświetlenie przycisków wyświetla się w czasie rzeczywistym na keyboardzie. Nie na ekranie monitora. To zdecydowanie przyśpiesza proces nauki. Do tego w trakcie gry wyświetlane są wskazówki dotyczące użycia konkretnych palców.

Pokazałem ten program nauczycielowi pianina. Przyznał, że jest to fajna zabawa i ciekawy „bajer”, dla początkujących. Jeżeli masz hełm VR, oraz klawisze, na których chciałbyś zacząć uczyć się grać, jest to pierwszy krok do rozwinięcia potencjału. Nic jednak nie zastąpi prawdziwego nauczyciela, który na żywo zwróci uwagę na Twoje błędy. Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji może się to zmienić, ale tym nauczyciele będą się martwić za kilka lat. Na razie mogą spać spokojnie.

Czy można opanować instrumenty przez gry komputerowe

Myślę, że nie liczy się sposób Twojej nauki. Ważne jest to, że praktykujesz i ćwiczysz. Sam dopiero zaczynam i szukam różnych dróg, które pozwalają mi rozwinąć umiejętności. Oczywiście mogą pojawiać się błędy, ale zaznajomienie z instrumentem jest znacznie łatwiejsze. Dla mnie te dwie aplikacje są świetną formą rozrywki i jeżeli tak jak ja, marzycie o tym, by kiedyś stanąć na scenie Open`era to myślę, że jest to dobra forma zabawy i rozluźnienia po długich sesjach prób i odbytych lekcji.

Foo Fighters Opener 2024

A jeśli mówimy o Open`erze, zachęcam do obserwowania strony naszego bloga i biura prasowego Orange – na bieżąco przekazujemy tam najważniejsze informacje o festiwalu.

Udostępnij: Gry pomagają mi w nauce muzyki
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej