Informacje prasowe

Orange Strefa na Orange Warsaw Festival 2024. Więcej niż muzyka

05 czerwca 2024
Orange Strefa na Orange Warsaw Festival 2024. Więcej niż muzyka

W najbliższy piątek wystartuje 15. edycja Orange Warsaw Festival. Jak zawsze na uczestników czeka Orange Strefa. W tym roku będą tu mogli śledzić koncerty z wygodnej trybuny, zrelaksować się w strefie chillout, sprawdzić swoje umiejętności taneczne w grze Just Dance, a także robić i share’ować insta zdjęcia. Fani muzyki i gamingu spotkają także influencerkę Emiflesh, która zdradzi taneczne wskazówki oraz Natalię Sisik, specjalistkę od kreatywnego spędzania czasu.

Jubileuszowa, 15. edycja Orange Warsaw Festival odbędzie się już 7 i 8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Na scenie wystąpią m.in. Nicki Minaj, Yeat, The Prodigy, Troye Sivan, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka i PRO8L3M. Na terenie festiwalu – w samym jego sercu, czyli przed sceną główną Orange Stage znajduje się Orange Strefa. Na gości tej muzycznej imprezy roku czeka ponad 400 wygodnych miejsc siedzących, idealnych do śledzenia występów ulubionych gwiazd. Dodatkowo, Orange przygotował strefę chillout z leżakami i pufami, zadaszoną strefę gamingową oraz insta pointy.

Orange Strefa – komfort i rozrywka w jednym

Strefa gamingowa to prawdziwa gratka dla fanów gier i nowych technologii. W specjalnie przygotowanej przestrzeni festiwalowicze mogą spróbować swoich sił przy trzech stanowiskach kultowej gry tanecznej Just Dance – zarówno solo, jak i z przyjaciółmi. Niezapomnianych wrażeń dostarczą również stanowiska VR, pozwalające zanurzyć się w wirtualnym świecie i podążać za dźwiękami ulubionych utworów.

W Orange Strefie uczestnicy imprezy spotkają Emilię Królikowską, influencerkę znaną jako Emiflesh, która zdradzi kilka tanecznych trików oraz Natalię Sisik – specjalistką od kreatywnego spędzania czasu i łączenia pasji do gier z codziennym życiem.

Insta-Momenty w Orange Strefie

Orange Strefa została stworzona z myślą o tych, którzy lubią dzielić się wrażeniami w mediach społecznościowych. Każdy element tej przestrzeni został zaprojektowany tak, by tworzyć idealne tło fotograficzne. Świetliste dekoracje i oryginalne hamaki to tylko niektóre z detali, które uczestnicy będą mogli wykorzystać do zrobienia festiwalowych zdjęć i nagrań.

Prawdziwą atrakcją dla gości strefy stanie się HALOSpot – ikona brytyjskich ulic, budka telefoniczna, która na potrzeby festiwalu przeobrazi się w nowoczesną przestrzeń, inspirującą do tworzenia i dzielenia się sztuką wizualną. Kolorowe telefony rozmieszczone we wnętrzu budki zachęcą do eksperymentowania z perspektywą, światłem i kolorami, co czyni HALOSpot idealnym miejscem do uwiecznienia festiwalowych stylizacji.

Więcej: https://orangewarsawfestival.pl/


Informacje prasowe

Hozier headlinerem Open’er Festival Powered by Orange 2024. Don Toliver dołącza do line-upu

31 maja 2024
Hozier headlinerem Open’er Festival Powered by Orange 2024. Don Toliver dołącza do line-upu

Hozier headlinerem Open’er Festival powered by Orange 2024! Jeden z najbardziej uznanych współczesnych songwriterów i artystów na świecie zagra w Gdyni 6 lipca. Do line-upu dołącza również Don Toliver - jeden z najbardziej nieoczywistych reprezentantów amerykańskiego hip-hopu, z własną muzyczną wizją.

opener_festival2024_gunna_1

HOZIER

Natychmiast rozpoznawalny głos i umiejętność pisania głęboko poruszających piosenek scementowały status Hoziera jako jednego z najważniejszych współczesnych songwriterów na świecie. W tym roku mija dekada od premiery jego debiutanckiego, imiennego albumu, na którym znalazł się globalny przebój "Take Me To Church". Zarówno jego pierwsza płyta studyjna jak i kolejne - "Wasteland, Baby!" (2019) oraz "Unreal Unearth" (2023) zajęły pierwsze miejsca sprzedaży w jego rodzimej Irlandii, trafiając jednocześnie do Top 10 m.in. w USA, UK i Kanadzie. W tym roku ukazała się najnowsza EP-ka Hoziera "Unheard", a utwór "Too Sweet" zdobył szczyt zestawienia w USA, UK, Norwegii, Nowej Zelandii, Irlandii, Islandii, Chorwacji. Mając na koncie ponad 20 miliardów globalnych streamów i 56 milionów słuchaczy w samym Spotify, a także wiele nagród i nominacji (w tym do Grammy), Hozier jest dziś jednym z najbardziej uznanych i popularnych artystów swojego pokolenia. Cieszymy się, że wraca na Open'era, gdzie zagra jedyny koncert w tej części Europy, tuż przed swoim największym dotychczasowym występem, dla 50 tysięcy fanów w Londynie! Do zobaczenia 6 lipca na Orange Main Stage!

DON TOLIVER

Pochodzący z Houston Don Toliver ma swoją własną artystyczną jakość, w której hip-hop, R&B, ambitny pop oraz rocka funkcjonują w unikalnej harmonii. W 2018 właśnie ta muzyczna wizja wyniosła go do mainstreamu, a w 2020 Rolling Stone umieścił go w zestawieniu “10 Biggest Breakthrough Artists”. Od tego czasu zgromadził miliardy streamów, ogromny fanbase i uwagę muzycznego świata. Wszystkie jego dotychczasowe albumy, począwszy od debiutanckiego "Heaven or Hell" (2020), przez przełomowy "Life of a DON" (2021), aż po ubiegłoroczny "Love Sick" trafiły do pierwszej 10 sprzedaży w USA. Natomiast w tym roku wyczekujemy jego czwartej płyty "Hardstone Psycho". Don Toliver wystąpi na Orange Main Stage 4 lipca.

REGULAR TICKETS - w sprzedaży do 10 czerwca 2024 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

Bilety dostępne TUTAJ

Karnet 4 DNI - 1039 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) - 759 PLN

Bilet jednodniowy - 495 PLN

Karnet 4 DNI + pole namiotowe - 1305 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe - 935 PLN

Do podanych cen należy doliczyć koszt obsługi (opłata serwisowa): +5%

 


Informacje prasowe

Rusza drugi monitoring praw i podmiotowości dziecka w środowisku cyfrowym. Wnioski eksperckie będą zawarte w raporcie

21 maja 2024
Rusza drugi monitoring praw i podmiotowości dziecka w środowisku cyfrowym. Wnioski eksperckie będą zawarte w raporcie

Fundacja Orange wraz z ekspertkami i ekspertami z dziedziny edukacji i nauk społecznych rozpoczęła prace nad drugim monitoringiem praw i podmiotowości dziecka w środowisku cyfrowym. Tematem przewodnim opracowania będzie prawo do prywatności. Raport i wnioski zostaną zaprezentowane jesienią 2025 roku.

Na publikację będą się składały m.in. badania jakościowe grupy młodych osób, opinie i komentarze eksperckie i analiza zmian zaistniałych na przestrzeni dwóch lat od poprzedniego wydania raportu z 2023 roku. Punkt wyjścia do drugiego monitoringu stanowią opinie dzieci i młodzieży zebrane w czasie badań do pierwszej edycji. Ich głosy zwracały uwagę na problem udostępniania prywatnej korespondencji, a także obawy związane z przerabianiem i publikowaniem ich zdjęć w sieci przez rówieśników. Przykładów zawartych w raporcie jest dużo więcej, dlatego kwestia ochrony prywatności i wizerunków dzieci w środowisku cyfrowym będzie tematem przewodnim drugiego opracowania.  Raport „Dojrzeć do praw” powstaje pod redakcją Jana Herbsta socjologa, eksperta i dyrektora ds. badań Fundacji Stocznia, członka Rady Programowej Fundacji Orange oraz dr Konrada Ciesiołkiewicza, prezesa Fundacji Orange.

Wnioski z pierwszego raportu „Dojrzeć do praw” utwierdziły nas w przekonaniu, że naszą odpowiedzialnością jako dorosłych, jest dążenie do tego, by prawa dziecka były faktycznie respektowane – także w środowisku informacyjnym i cyfrowym. Dlatego, zgodnie z zapowiedzią, monitorujemy sytuację i zajmujemy się tematem praw dziecka na co dzień – mówi  dr Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange. Cieszę się, że do prac nad drugą edycją raportu dołączyli już członkowie Rady Programowej Fundacji m.in. prof. Jacek Pyżalski, Joanna Mikusek – Przystajko, dr Anna Buchner i liczę, że skład ekspercki będzie się powiększał – dodaje.

Pierwsza edycja opracowania „Dojrzeć do praw. Raport z monitoringu praw i podmiotowości dziecka w Polsce w dobie społeczeństwa informacyjnego” została opublikowana w maju 2023 roku. Główne wnioski wskazywały, że rozwiązaniem wielu problemów z przedrostkiem „cyber” jest wzmacnianie kompetencji młodych osób w obszarze emocjonalnym i społecznym, a także dbanie o ich podmiotowe traktowanie przez dorosłych. 42 ekspertek i ekspertów, którzy brali udział w przygotowaniu raportu, oceniło stan realizacji praw i podmioto­wości dziecka w Polsce jako zły (zbiorczo: 2,6 punktu na dziesięciopunktowej skali analizy). Osoby te zwracały uwagę na brak poszanowania podmiotowości dzieci, niewystarczającą ochronę ich danych i wizerunku, problem cyberprzemocy, mowy nienawiści czy ekspozycji na niebezpieczne treści w internecie. Wskazywały też na zbyt wolne tempo wdrażania przepisów regulujących te kwestie.

Monitoring praw i podmiotowości dziecka w środowisku cyfrowym to stała inicjatywa Fundacji Orange i jej Rady Programowej, z której raport będzie wydawany co dwa lata. Pierwsza edycja z roku 2023 pt. „Dojrzeć do praw” jest do pobrania na stronie Fundacji:  www.fundacja.orange.pl/prawadziecka/raport Ramę merytoryczną opracowania stanowią zalecenia Komitetu Praw Dziecka ONZ z Komentarza ogólnego nr 25 do Konwencji o Prawach Dziecka.

Kontakt dla mediów:

Magda Mierzwińska, Fundacja Orange

magda.mierzwinska@orange.com

tel.512 356 297

Mediateka

Scroll to Top