;

Odpowiedzialny biznes

Nasza społeczna odpowiedzialność w mijającym roku (1)

Monika Kulik

27 grudnia 2023

Nasza społeczna odpowiedzialność w mijającym roku
1

Koniec roku to czas podsumowań i robienia planów na przyszłość. Upływający rok upłynął nam pod hasłami ESG, w którym mówimy o tym, jak zarządzać wpływem firmy na jej otoczenie społeczne i środowiskowe. Zobaczmy zatem, jakie tematy były dla nas ważne z punktu widzenia społecznej odpowiedzialności biznesu i co będzie wzywaniem na przyszłość.

Dla firmy telekomunikacyjnej temat dostępności do usług cyfrowych, efektywnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii to kwestie istotne zarówno z biznesowego jak i społecznego punktu widzenia. Mam na myśli włączenie cyfrowe, dzięki rozbudowywanej infrastrukturze, ofertę dostosowaną do potrzeb różnych grup klientów, przystępną cenowo a także przyjazną dla klientów z niepełnosprawnościami. To także edukacja cyfrowa i pokazanie, jak dobrze i odpowiedzialnie korzystać z tych usług.

W 2023 roku po raz kolejny zaprosiliśmy szkoły do programów MegaMisja i SupeKoderzy, aby uczyć dzieci jak mądrze korzystać z internetu. W 20 miejscowościach powstały nowe Pracownie Orange – lokalne centra edukacji cyfrowej. Zakończyliśmy Program Lekcja: Enter, dzięki któremu ponad 82 tys.  nauczycielek i nauczycieli w Polsce zyskało nowe, cyfrowe umiejętności. Świętowaliśmy też pierwszy rok działalności Orange Digital Center, które pozwala młodym ludziom zdobywać kompetencje przyszłości. Po raz kolejny do świata wirtualnego zaprosiliśmy seniorów, którzy na kursach on-line i stacjonarnie, uczyli się jak korzystać ze smartfona.

#OrangeGoesGreen

Drugim wiodącym elementem społecznej strategii Orange jest zarządzanie naszym wpływem na klimat i środowisko. Minimalizujemy ślad węglowy poprzez programy oszczędności energii i korzystanie z odnawialnych źródeł. W 2023 roku udało nam się pozyskać więcej energii solarnej i wiatrowej. Nasze działania wpisujemy w gospodarkę obiegu zamkniętego – odzyskujemy od klientów używane telefony i inne urządzenia, odnawiamy je i przywracamy na rynek. Klientów zapraszamy też do kolejnych Zielonych salonów.

Różnorodność i zaangażowanie

Tematem, który towarzyszył nam w tym roku było też zarządzanie różnorodnością. Obchodziliśmy miesiąc różnorodności, wspieraliśmy Kobiety w Technologiach i rozdawaliśmy Korony Równości.
Po raz kolejny w konkursie Hi-Tech Girls szukaliśmy też dziewczyn, które interesują się nowymi technologiami i chcą rozwijać swoje umiejętności z Orange.

Prawa człowieka i łańcuch dostaw

ESG daje nam szersze spojrzenie na łańcuch dostaw i naszą odpowiedzialność w relacjach z partnerami biznesowymi, dostawcami i podwykonawcami. W 2023 roku wiele czasu poświeciliśmy też tematowi praw człowieka i praw dziecka w biznesie. W Orange przyjęliśmy Politykę Praw Człowieka i nowy Kodeks dla Dostawców. Fundacja Orange wdrożyła Politykę Ochrony Praw Dziecka we współpracy ze wszystkim partnerami. Wspólnie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu zainicjowaliśmy powstanie Karty Praw Dziecka w Biznesie, którą podpisało już kilkadziesiąt firm i instytucji.

Chcemy współpracować z dostawcami, którzy przestrzegają najwyższych standardów ESG, dlatego w tym roku rozpoczęliśmy proces oceny dostawców przy pomocy narzędzia firmy EcoVadis.

Wyzwania na 2024 rok

ESG to duże zmiany dla firm takich, jak nasza, które już za 2024 rok będą raportować dane niefinansowe wg. nowych wytycznych CSRD (ang. Corporate Sustainability Reporting Directive). To zmiany nie tylko w raportowaniu, ale także zarządzaniu. Przede wszystkim to nowy sposób przyjrzenia się wpływom firmy na jej otoczenie (wpływ społeczny) i otoczeniu na firmę (wpływ finansowy).

Dlatego mówimy o tzw. analizie podwójnej istotności, która powinna ujmować obie perspektywy. Katalog zidentyfikowanych „istotnych kwestii” znajdzie odzwierciedlenie w naszej analizie zarządzania wpływem (strategia ESG ), zestawieniu ryzyk i szans. I choć już od lat raportujemy dane niefinansowe wg. najlepszych rynkowych standardów, CSR jest wpisany w naszą strategię biznesową, to i tak czeka nas wiele pracy, aby przygotować się do wdrożenia dyrektywy CSRD. Podobne procesy odbywają się w wielu firmach. Także tych, które do tej pory nie miały obowiązku raportowania niefinansowego. Szacuje się, że liczba raportujących z ok. 150 spółek zwiększy się do ponad 3,5 tys.

Z punktu widzenia ESG czkający nas rok będzie więc wzywaniem dla wielu firm, ale przede wszystkim szansą. Szansą na to, aby rzetelnie spojrzały na swój wpływ społeczny i środowiskowy oraz nauczyły się jak najlepiej tym wpływem zarządzać, minimalizując ryzyka i maksymalizując działania pozytywne. My z tej szansy w Orange zamierzamy skorzystać.

Udostępnij: Nasza społeczna odpowiedzialność w mijającym roku
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 17:32 27-12-2023
  Monika trzymam mocno kciuki by rok 2024 był tak samo owocny dla Orange jak 2023 💪💪💪
  Odpowiedz

;

Oferta

Ruszają wyprzedaże w Orange (1)

Beata Giska

27 grudnia 2023

Ruszają wyprzedaże w Orange
1

Święta i po świętach, ale u nas to nie koniec prezentów. W Orange rozpoczynamy sezon wyprzedaży. Smartfony, elektronikę i akcesoria dostaniecie teraz ze zniżką.

Z końcem roku czyścimy magazyny. Szykujemy się na nadchodzące premiery i robimy miejsce na nowości. To idealny moment na zakup sprzętu w okazyjnej cenie. Obniżki sięgają nawet 700 zł, a w przypadku oferty biznesowej – niektóre modele telefonów można nabyć ponad 50% taniej.

Co kupicie w promocji

Wśród tegorocznych hitów mamy:

 • Samsung Galaxy S23 5G 256 GB (i inne wersje S23),
 • Samsung Galaxy A54 5G 128 GB,
 • Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128 GB,
 • OPPO A98 5G 8/256 GB,
 • HONOR 90 5G 256 GB,
 • Samsung Galaxy A14 64 GB,
 • TCL 40 NXTPAPER 5G.

Przedłużamy również obecne promocje i nadal w atrakcyjnej cenie dostaniecie m.in.: Xiaomi Redmi Note 12 4/128 GB, Xiaomi Redmi 12C 128 GB, Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 512 GB, Huawei Watch GT3 Pro 43mm i 46mm, odnowiony Samsung Galaxy S10 128 GB, Honor Magic5 Pro 5G 512 GB, OPPO A38 4/128 GB, OPPO Reno 8T 8/128 GB, OPPO A57s 128GB, Xiaomi 13T Pro 5G 512GB, hulajnogę Xiaomi Scooter 3 czy Huawei Watch BUDS. Więcej wyprzedażowych produktów znajdziecie tutaj.

Obniżki obowiązują od dziś do 21 stycznia 2024 lub do wyczerpania specjalnej puli urządzeń. W niektórych przypadkach ceny produktów mogą się różnić – w zależności od oferty czy wariantu abonamentu, na jaki się zdecydujecie. Sprzęty możecie kupić na raty 0%, w wygodnym systemie, w którym sami ustalacie liczbę rat.

Akcesoria i prezenty

Kupując nowy smartfon warto taniej dobrać do niego akcesoria. Lista przecenionych gadżetów i dodatków jest imponująca. Znajdziecie ją na naszej stronie. Dostępne są np. słuchawki, ładowarki i powerbanki.

To też dobry moment, by pomyśleć o nadchodzących okazjach, urodzinach, dniach i już kupić prezenty. W styczniu czeka nas Dzień Babci i Dziadka, w lutym Walentynki. Może przyda się nowy telefon, smartwatch czy notebook? Oszczędzimy później czas oraz pieniądze.

Nowy rok z odnowionym sprzętem

Warto też pamiętać o programie Re, czyli ofercie na używane smartfony, a także możliwości odsprzedania smartfona. W ramach noworocznych porządków opróżnijcie domowe szafki i zawieźcie stare telefony do salonów Orange lub wyceńmy je online. Te, które będą się nadawały – odkupimy, a jeśli nie to przekażemy je do recyklingu. Dajmy razem sprzętom drugie życie.

Taniej – i w trosce o środowisko – kupicie też odnowione smartfony. Zapewniamy, że są w pełni sprawne i przetestowane. Często to modele powystawowe, z uszkodzonym pudełkiem czy takie, które ktoś zakupi i zanim zdążył użyć – oddał. W ramach wyprzedaży niektóre z nich dostaniecie za jeszcze mniej niż zwykle.

Taniej dla firm

W ofercie biznesowej przeceniamy również usługi i dodajemy bonusy, np. 300 GB. Do Planów Firmowych można dokupić też paczki usług w obniżonej cenie (np. z zakresu bezpieczeństwa, napraw serwisowych, połączeń międzynarodowych itd.) i zamieniać je, w razie potrzeb, w dowolnym momencie bez żadnych dopłat.

Korzystając z Orange Love dla Firm można wybrać dwa promocyjne pakiety Planów Firmowych z Internetem Biurowym i działać bez ograniczeń, jeśli chodzi o rozmowy czy wiadomości. Zyska się też drugą kartę SIM za 0 złotych przez 3 lata z rabatem 1440 zł + VAT oraz większy pakiet GB. Rabat dotyczy także oferty ze światłowodem.

Dodatkowo warto dobrać urządzenia w niższych cenach (i z brakiem opłat na start) – teraz taniej nawet o 50%. Wśród przecen polecamy m.in.:

 • Samsung Galaxy S23+ za 114 zł + VAT/mies. przez 36 miesięcy z Planem Firmowym XL – taniej o 720 złotych
 • Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G za 30 zł + VAT/mies. przez 36 miesięcy z Planem Firmowym M – taniej o 324 złote
 • Samsung Galaxy Watch6 40 mm eSIM za 18 zł + VAT/mies. przez 36 miesięcy z Planem Firmowym M – taniej o 684 złote
 • Samsung Galaxy A54 5G, 8/128 GB za 36 zł + VAT/mies. przez 36 miesięcy z Planem Firmowym M – taniej o 360 złotych
 • laptop Huawei MateBook D15 za 52 zł + VAT/mies. przez 36 miesięcy z planem Internet Biurowy 5G Premium – taniej o 396 złotych

Listę wszystkich przecenionych modeli znajdziecie na stronie.

Po więcej sprzętów w promocji odsyłamy Was do pomarańczowych salonów, gdzie również rozpoczęła się wyprzedaż i możecie obejrzeć sprzęty, a także do naszego sklepu online. To też ostatni moment, by jeszcze skorzystać ze świątecznej oferty.

Udostępnij: Ruszają wyprzedaże w Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 17:04 27-12-2023
  Honor 90 5G 💪💪💪 Trzymam mocno kciuki za powrót Oppo na tron, tj.: Apple, Samsung, Oppo 💪💪💪
  Odpowiedz

;

Inne

Spokojnych i wesołych świąt (4)

Wojtek Jabczyński

23 grudnia 2023

Spokojnych i wesołych świąt
4

W imieniu całej redakcji blogowej życzę Wam wspaniałych świąt. Odpoczywajcie i cieszcie się byciem razem z rodzinami oraz bliskimi. Niech ten szczególny czas będzie dla Was radosny, pełny miłości. Zapomnijcie na chwilę o smartfonach i internecie. Albo chociaż spróbujcie. Najlepszego!

Udostępnij: Spokojnych i wesołych świąt
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  emitelek 22:24 23-12-2023
  Dziękuję i wzajemnie, chociaż nie wiem Wojtku jakich świąt? Czemu jesteście tak politycznie poprawni, bojąc się nazwać je po imieniu - BOŻEGO NARODZENIA!!! Wszelkiego błogosławieństwa od Bożej Dzieciny! :D
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 01:40 24-12-2023
  Gdy nadejdzie dzień Wigilii i opłatek weźmiesz w rękę, choć ja będę gdzieś w oddali, Z Tobą będzie moje serce. Gdy nadejdą miłe święta, niech ta kartka Ci przypomni, że o Tobie ktoś pamięta i w oddali spędza święta…Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzę ciepła rodzinnego, niegasnącej przyjaźni oraz Światła, które zawsze prowadzi tam, dokąd trzeba. Niech Nowy Rok przyniesie dobre zdrowie, siłę woli i wytrwałość!Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija życzy Łukasz 🎄🌟z rodzicami
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 15:23 24-12-2023
  Ja również życzę dla całego zespołu bloga oraz wszystkich blogowiczów Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia:)
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 08:17 26-12-2023
  Wzajemnie zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia 🎄🎄🎄 ps. Pisałem komentarz dwa dni temu, ale pieczenie ciasteczek z lukrem i czekoladą sprawiło że zapomniałem kliknąć "wyślij" 😜 Tak to już jest w pracy cukiernika 💪 Pozdrawiam.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej