Odpowiedzialny biznes

Przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat – konkurs (21)

Monika Kulik

25 października 2018

Przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat – konkurs
21

Dziś kilka słów o ekonomii społecznej. To bardzo szerokie pojęcie. Za przedsiębiorstwo społeczne uznaje się działalność o celach społecznych, w której zyski są reinwestowane w te cele lub we wspólnotę i nie służą tylko maksymalizacji zysku lub zwiększeniu dochodu udziałowców czy właścicieli. Może to być firma, spółdzielnia społeczna, fundacja czy inna instytucja.

Idea ekonomii społecznej, not–only-for-profit, jest bliska naszemu myśleniu o społecznej odpowiedzialności biznesu, który nie powinien działać only-for-profit, ale być aktywnym i twórczym uczestnikiem życia społecznego. Zależy nam, aby maksymalizować nasz pozytywny wpływ społeczny.

Kontakt z przedsiębiorcami społecznymi to dla nas źródło inspiracji i rozwoju, poszerzenie naszych horyzontów. Ekonomia społeczna, łącząca podejście biznesowe z wartościami społecznymi, pozwala na poszukiwanie innowacji społecznych, a pracownikom daje szansę zaangażować się w projekt, który jest wartościowy i „ma sens”.
Dlatego w tym roku zostaliśmy partnerem konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia, prowadzonego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. W ramach tego przedsięwzięcia nagradzane są przedsiębiorstwa społeczne, które dbają o wysoką jakość produktów i usług, a przy tym z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z realizacją ważnych celów społecznych.

Podjęliśmy też współpracę z Kozmiński Business Hub, w ramach projektu Startup Pozytywnego Wpływu, aby wspierać rozwój przedsiębiorstw prowadzących innowacyjną działalność w oparciu o Cele Zrównoważonego Rozwoju.

Jeśli idea ekonomii społecznej i innowacji społecznych jest Wam bliska – napiszcie o Waszych ulubionych przykładach tego typu działalności. Najlepszych 5 wypowiedzi nagrodzimy książką „Przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat” M. Dardaillon, J.Guyot, w których znajdziecie przykłady innowacyjnych projektów społecznych z całego świata. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 31.10.

Cele Zrównoważonego Rozwoju - ikony 17 celów

Udostępnij: Przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat – konkurs
podaj nick
komentarz jest wymagany
Zweryfikuj czy jesteś człowiekiem wybierając Flaga. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:23 25-10-2018
  Takich przykładów jest wiele, zaczynając od Waszej Fundacji Orange której działalność jest nam wszystkim znana, przez Fundacje dużych stacji TV - Fundacja TVN, Fundacja Polsat czy Fundacja dużej sieci fast-foodów Fundacja McDonalda. Wszystkie te fundacje działają non profit. W moim uznaniu przynoszą one wiele korzyści społecznych i wspomagają często społeczeństwo w trudnych chwilach w życiu - chorobie dziecka. Dzieci to skarb naszego narodu.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 13:38 26-10-2018
   Żadna z tych organizacji nie jest podmiotem ekonomii społecznej. Mówimy tu o spółkach no-profit, spółdzielniach socjalnych, organizacjach pozarządowych, które prowadzą działalność gospodarczą. To pasjonujący temat, tylko bardzo mało widoczny. Stąd potrzeba takich konkursów ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 17:03 26-10-2018
    Później zagłębiłem się dokładniej w temat i wiem że udzieliłem złej odpowiedzi. Pośpiech często nie popłaca, czasem trzeba się głębiej zastanowić niż pisać na szybkiego.
    Odpowiedz
    • komentarz
     pablo_ck 22:52 27-10-2018
     To ja podam przykład fundacji ze swojego podwórka - http://wyprzedzicswojczas.pl/o-fundacji/ Podziwiam ludzi, którzy pracują że dziećmi które są nieuleczalne. Śmierć dziecka to największa trauma. I tutaj chce oddać szacunek wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, etc.....które do ostatniego oddechu dziecka pracują przy łóżku takiego małego, niewinnego pacjenta. Dla mnie społeczeństwo powinno takich ludzi szanować.
     Odpowiedz
     • komentarz
      Monika Kulik 09:56 29-10-2018
      pablo_ck - a jaki jest model biznesowy w działalności tej organizacji? W ekonomii społecznej jest element zarabiania, zysku oprócz kluczowego elementu biznesowego. Nie chodzi o charytatywność.
      Odpowiedz
      • komentarz
       pablo_ck 13:42 30-10-2018
       To może z mojego miasta taki przykład: Spółdzielnia Socjalna AGRO-BUD - firma która aktywizuje/zatrudnia bezrobotnych. Praca polega na pracach budowlanych związanych z wykańczaniem wnętrz. Jeśli to zły przykład to się poddaję :)
       Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 20:30 26-10-2018
  Dla Mnie idealnym takim przedsiębiorstwem jest Barka. Zamiast pisać swoimi słowami postanowiłem skopiować z ich strony. Ich słowa naprawdę oddają to co oni robią. ,,Fundacja Pomocy Wzajemnej „Barka” powstała w odpowiedzi na rosnące problemy społeczne okresu transformacji. Barbara i Tomasz Sadowscy pragnęli stworzyć środowiska, struktury społeczne, w których „zapomniani oraz niechciani” członkowie społeczeństwa polskiego mieliby szansę rozwoju osobistego i społecznego. Ta misja „Barki” zaowocowała utworzeniem alternatywnego systemu pomocy, który skupia ludzi z grup zaniedbanych społecznie, umożliwiając im odbudowanie własnej tożsamości, szeroko pojęte kształcenie i odnalezienie się w nowej rzeczywistości społeczno - ekonomicznej. W 1989 tych dwoje psychologów założyło pierwszy dom Barki w opuszczonym budynku szkoły we Władysławowie (na zachód od Poznania, zamieszkując początkowo z 25 „rozbitkami życiowymi”. Pierwsza Wspólnota we Władysławowie stała się odskocznią do rozwoju ruchu pomocy wzajemnej obejmującego nie tylko potrzebujących ale także nieformalne grupy obywateli oraz organizacje pozarządowe z kraju i z zagranicy. Fundacja Barka jest organizacją pozarządową; jej celem jest rozwój społeczny grup marginalizowanych, zapewnienie im szansy odbudowy życia przez stworzenie programu pomocy wzajemnej, edukacji, rozwoju przedsiębiorczości w społeczeństwie obywatelskim. Celem Fundacji jest tworzenie systemu wsparcia dla procesu integracji grup społecznie marginalizowanych, na który składają się programy obejmujące ok. 5 000 osób rocznie (w tym osoby w kryzysach życiowych, nieformalne grupy obywateli, organizacje pozarządowe, przedstawiciele samorządu a także administracji rządowej. Głównym zadaniem Fundacji Barka jest stworzenie programu rozwoju systemu w Polsce, ale i w krajach tzw. transformacji oraz w krajach rozwijających się."
  Odpowiedz
  • komentarz
   Monika Kulik 10:00 29-10-2018
   Krzysiek. Fajny przykład. Znam bardzo dobrze Barkę. Nawet kiedyś współpracowaliśmy, jak pracowałam jeszcze w jednej z organizacji pozarządowych i zajmowaliśmy się dziećmi ulicy. Napisz jeszcze coś o tym, w jaki sposób "zarabiają" - jak wygląda element ekonomiczny.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Krzysiek 17:12 29-10-2018
    Swego czasu platnie wykonywali uslugi na rzecz chetnych podmiotow typu uslugi remontowe, prace porzadkowe itd. Ale teraz maja klopoty finansowe-kilka lat temu dostali nawet wypowiedzenie umowy najmu pomieszpczen- klopoty z platnoscia.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Roksana 17:44 27-10-2018
  W Warszawie np. Kuchnia konfliktu i Klubokawiarnia życie jest fajne.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Monika Kulik 10:01 29-10-2018
   Roksana - dobre przykłady. Napisz proszę, dlaczego akurat te organizacje wybrałaś?
   Odpowiedz
   • komentarz
    Roksana 22:28 29-10-2018
    Klubokawiarnia Życie jest fajne, bo zatrudnia dorosłych autystyków, czyli osoby, którym niestety trudno jest znaleźć pracę. Na Żoliborzu, ul. Grójeckiej 68 można zjeść ciasto, wypić kawę, wpaść na jakieś wydarzenie - np. książkowy klub dyskusyjny, koncert, przełamać swoje stereotypy. Btw. sama chętnie nosiłabym koszulkę z napisem ,,patrzenie w oczy jest przereklamowane". Warto ich wspierać, miło spędzając czas w kafejce, czy dorzucając się na Patronite albo zamawiając u nich catering na różne okazje (bardzo dobry i profesjonalnie zaserwowany). Klubokawiarnię prowadzi Fundacja Ergo Sum. Kuchnia Konfliktu na Wilczej 60 to kolejna inicjatywa związana z jedzeniem. Daje pracę uchodźcom i migrantom. Ci zaś przybliżają swoją ojczystą kuchnię warszawiakom, ale i siebie. Do każdego zamówienia dołączona jest osobista historia osoby, która przygotowała posiłek, informacja o sytuacji politycznej danego regionu czy też fakty związane z kulturą, sztuką i życiem społecznym. Na miejscu można też wziąć udział w spotkaniach, warsztatach kulinarnych. Taki niecodzienny warsztat może też być zorganizowany poza restauracją. Myślę, że to fajny i mądry pomysł na prezent czy imprezę firmową. A, tu też można zamówić pyszny catering. Może wybrałam akurat takie przedsiębiorstwa społeczne, bo są szczególnie bliskie mojemu sercu, czy tez żołądkowi. ;-)
    Odpowiedz
 • komentarz
  Justyna 21:45 28-10-2018
  Mogłabym wymienić wiele takich przedsiębiorców, ale myślę że na szczególne wyróżnienie zasługuje agencja marketingowa "Leżę i pracuję" i jej założycielka Majka Lipiak. Firma aktywizuje na rynku pracy osoby z paraliżem czterech kończyn. Oby jak najmniej nierówności i wykluczeń, oby więcej takich inicjatyw!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Monika Kulik 10:02 29-10-2018
   Justyna - fajny przykład. Napisz coś więcej, aby inni mogli się dowiedzieć o tej organizacji ;)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Justyna 15:48 29-10-2018
    Polecam wywiad z Majką, która opowiada o swoim pomyślę i o tym jak można zmieniać świat na lepsze :) https://marketerplus.pl/teksty/cykle/trudno-zmienic-swiat-bez-marketingu/
    Odpowiedz
 • komentarz
  Szatyneczka 15:44 29-10-2018
  Myślę, że dobrym przykładem może być Fundacja CultureLab. Fundacja działa na poziomie makro, wprowadzając zmiany w ogólnym systemie kształcenia najmłodszych dzieci, a także na poziomie mikro, prowadząc liczne warsztaty dla dzieci w Warszawie i innych miastach Polski. Fundacja uczy dzieci poprzez zabawę. Najmłodsi zapoznają się z takimi tematami, jak zmiany klimatu, energia odnawialna, prawo do życia w rodzinie czy miasta przyjazne dziecku.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Monika Kulik 14:33 05-11-2018
  Dziękuję za Wasze wypowiedzi. Fajne i różnorodne przykłady połączenia zysku z działaniami społecznymi. Proszę o kontakt Justynę, Roksanę, Szatyneczkę, Krzyśka i Pablo_ck - prześlijcie na mi Wasze adresy do wysłania książki - monika.kulik@orange.com.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 14:56 05-11-2018
   dziękuję, @ poszedł.
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 21:29 05-11-2018
    Dziękuję :) ;p
    Odpowiedz
  • komentarz
   Justyna 00:06 06-11-2018
   Dzięki! Mail wysłany ;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Szatyneczka 22:24 05-11-2018
  Dziękuję 🙂
  Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Mądre korzystanie z sieci to w szkołach temat tabu (7)

Bartosz Rymkiewicz

25 października 2018

Mądre korzystanie z sieci to w szkołach temat tabu
7

Dziś kilka słów o ekonomii społecznej. To bardzo szerokie pojęcie. Za przedsiębiorstwo społeczne uznaje się działalność o celach społecznych, w której zyski są reinwestowane w te cele lub we wspólnotę i nie służą tylko maksymalizacji zysku lub zwiększeniu dochodu udziałowców czy właścicieli. Może to być firma, spółdzielnia społeczna, fundacja czy inna instytucja.

Idea ekonomii społecznej, not–only-for-profit, jest bliska naszemu myśleniu o społecznej odpowiedzialności biznesu, który nie powinien działać only-for-profit, ale być aktywnym i twórczym uczestnikiem życia społecznego. Zależy nam, aby maksymalizować nasz pozytywny wpływ społeczny.

Kontakt z przedsiębiorcami społecznymi to dla nas źródło inspiracji i rozwoju, poszerzenie naszych horyzontów. Ekonomia społeczna, łącząca podejście biznesowe z wartościami społecznymi, pozwala na poszukiwanie innowacji społecznych, a pracownikom daje szansę zaangażować się w projekt, który jest wartościowy i „ma sens”.
Dlatego w tym roku zostaliśmy partnerem konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia, prowadzonego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. W ramach tego przedsięwzięcia nagradzane są przedsiębiorstwa społeczne, które dbają o wysoką jakość produktów i usług, a przy tym z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z realizacją ważnych celów społecznych.

Podjęliśmy też współpracę z Kozmiński Business Hub, w ramach projektu Startup Pozytywnego Wpływu, aby wspierać rozwój przedsiębiorstw prowadzących innowacyjną działalność w oparciu o Cele Zrównoważonego Rozwoju.

Jeśli idea ekonomii społecznej i innowacji społecznych jest Wam bliska – napiszcie o Waszych ulubionych przykładach tego typu działalności. Najlepszych 5 wypowiedzi nagrodzimy książką „Przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat” M. Dardaillon, J.Guyot, w których znajdziecie przykłady innowacyjnych projektów społecznych z całego świata. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 31.10.

Cele Zrównoważonego Rozwoju - ikony 17 celów

Udostępnij: Mądre korzystanie z sieci to w szkołach temat tabu
podaj nick
komentarz jest wymagany
Zweryfikuj czy jesteś człowiekiem wybierając Filiżanka. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:13 25-10-2018
  Dokładnie. Uważam że cześć takich zajęć jak muzyka, religia, można by zastąpić przedmiotem Bezpieczeństwo. I tam powinno się wałkować jak bezpiecznie korzystać z sieci, jak poruszać się po ulicy a nie ze smartfonem wklejonym przed nos wchodzić 30 m przed pasami, etc.....
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 18:55 26-10-2018
   Zastąpić Religię bezpieką??? Trochę pojechałeś po bandzie!... Dla mnie akurat WIARA czyni z człowieka to najwyższe DOBRO, którego nie da się niczym innym "zabezpieczyć"... :/
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 22:46 27-10-2018
    Ja do przedmiotu "Religia" osobiście nic nie mam - ksiądz/katecheta również powinien być człowiekiem wyedukowanym i mówić o niebezpieczeństwie w sieci. Ja osobiście jestem zrażony do kleru - w podstawówce ksiądz który uczył mnie moralności i wałkował z modlitw które trzeba odprawić by zostać dopuszczonym do bierzmowania popołudniami kręcił się po cywilu z blondyną po sklepie z bielizną - owszem brzydki nie był, więc może i "wzięcie" i kobiet miał, w Liceum to samo - ksiądz spłodził dziecko pani od Geografii. Były biskup z mojego miasta woził się jednym z najdroższych samochodów na rynku. Kler to również naród grzeszny. Osobiście uważam że Religia powinna być przedmiotem dobrowolnym, a nie przymusowym i nie powinno być z tego przedmiotu ocen. Wiara i miłość do Boga ma być w naszych sercach i czynach - bo często jest tak że ton co klęczy pod figurą diabła ma za skórą.
    Odpowiedz
    • komentarz
     emitelek 14:40 29-10-2018
     Zgadzam się, może nie ze wszystkim, ale... masz rację. Mi jednak chodziło o coś innego... ;) Przeczytaj mój poprzedni wpis ze zrozumieniem :)
     Odpowiedz
     • komentarz
      pablo_ck 13:47 30-10-2018
      Ale ja z Tobą też się zgadzam w 101% :)
      Odpowiedz
 • komentarz
  Ziemowy 15:41 26-10-2018
  Myślę że nie tylko dzieciakom przydaje się taka wiedza. Wielu dorosłych nie potrafi korzystać odpowiedzialnie z internetu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 13:38 06-11-2018
  Trzymam kciuki ! Ja jako jeden z tych co w szkole opowiedzialem o zagrożeniach w internecie. Wszystkie dzieci i młodzież była zdziwiona... a padało wiele pytań, które mnie bardzo zaskoczyły. Ukazały mi ich niewiedzę i swoją dziecięcą ufność. . . . A w internecie należy mieć również ograniczone zaufanie :/
  Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Szukamy 12 kobiet, które nie boją się zmian (1)

Bartosz Rymkiewicz

23 października 2018

Szukamy 12 kobiet, które nie boją się zmian
1

Dziś kilka słów o ekonomii społecznej. To bardzo szerokie pojęcie. Za przedsiębiorstwo społeczne uznaje się działalność o celach społecznych, w której zyski są reinwestowane w te cele lub we wspólnotę i nie służą tylko maksymalizacji zysku lub zwiększeniu dochodu udziałowców czy właścicieli. Może to być firma, spółdzielnia społeczna, fundacja czy inna instytucja.

Idea ekonomii społecznej, not–only-for-profit, jest bliska naszemu myśleniu o społecznej odpowiedzialności biznesu, który nie powinien działać only-for-profit, ale być aktywnym i twórczym uczestnikiem życia społecznego. Zależy nam, aby maksymalizować nasz pozytywny wpływ społeczny.

Kontakt z przedsiębiorcami społecznymi to dla nas źródło inspiracji i rozwoju, poszerzenie naszych horyzontów. Ekonomia społeczna, łącząca podejście biznesowe z wartościami społecznymi, pozwala na poszukiwanie innowacji społecznych, a pracownikom daje szansę zaangażować się w projekt, który jest wartościowy i „ma sens”.
Dlatego w tym roku zostaliśmy partnerem konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia, prowadzonego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. W ramach tego przedsięwzięcia nagradzane są przedsiębiorstwa społeczne, które dbają o wysoką jakość produktów i usług, a przy tym z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z realizacją ważnych celów społecznych.

Podjęliśmy też współpracę z Kozmiński Business Hub, w ramach projektu Startup Pozytywnego Wpływu, aby wspierać rozwój przedsiębiorstw prowadzących innowacyjną działalność w oparciu o Cele Zrównoważonego Rozwoju.

Jeśli idea ekonomii społecznej i innowacji społecznych jest Wam bliska – napiszcie o Waszych ulubionych przykładach tego typu działalności. Najlepszych 5 wypowiedzi nagrodzimy książką „Przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat” M. Dardaillon, J.Guyot, w których znajdziecie przykłady innowacyjnych projektów społecznych z całego świata. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 31.10.

Cele Zrównoważonego Rozwoju - ikony 17 celów

Udostępnij: Szukamy 12 kobiet, które nie boją się zmian
podaj nick
komentarz jest wymagany
Zweryfikuj czy jesteś człowiekiem wybierając Samochód. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 19:00 23-10-2018
  Super - czekamy na Maker Woman a za jakiś czas Maker Man :)
  Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Raport Zintegrowany Orange Polska 2017 – nagrodzony (4)

Monika Kulik

19 października 2018

Raport Zintegrowany Orange Polska 2017 – nagrodzony
4

Dziś kilka słów o ekonomii społecznej. To bardzo szerokie pojęcie. Za przedsiębiorstwo społeczne uznaje się działalność o celach społecznych, w której zyski są reinwestowane w te cele lub we wspólnotę i nie służą tylko maksymalizacji zysku lub zwiększeniu dochodu udziałowców czy właścicieli. Może to być firma, spółdzielnia społeczna, fundacja czy inna instytucja.

Idea ekonomii społecznej, not–only-for-profit, jest bliska naszemu myśleniu o społecznej odpowiedzialności biznesu, który nie powinien działać only-for-profit, ale być aktywnym i twórczym uczestnikiem życia społecznego. Zależy nam, aby maksymalizować nasz pozytywny wpływ społeczny.

Kontakt z przedsiębiorcami społecznymi to dla nas źródło inspiracji i rozwoju, poszerzenie naszych horyzontów. Ekonomia społeczna, łącząca podejście biznesowe z wartościami społecznymi, pozwala na poszukiwanie innowacji społecznych, a pracownikom daje szansę zaangażować się w projekt, który jest wartościowy i „ma sens”.
Dlatego w tym roku zostaliśmy partnerem konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia, prowadzonego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. W ramach tego przedsięwzięcia nagradzane są przedsiębiorstwa społeczne, które dbają o wysoką jakość produktów i usług, a przy tym z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z realizacją ważnych celów społecznych.

Podjęliśmy też współpracę z Kozmiński Business Hub, w ramach projektu Startup Pozytywnego Wpływu, aby wspierać rozwój przedsiębiorstw prowadzących innowacyjną działalność w oparciu o Cele Zrównoważonego Rozwoju.

Jeśli idea ekonomii społecznej i innowacji społecznych jest Wam bliska – napiszcie o Waszych ulubionych przykładach tego typu działalności. Najlepszych 5 wypowiedzi nagrodzimy książką „Przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat” M. Dardaillon, J.Guyot, w których znajdziecie przykłady innowacyjnych projektów społecznych z całego świata. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 31.10.

Cele Zrównoważonego Rozwoju - ikony 17 celów

Udostępnij: Raport Zintegrowany Orange Polska 2017 – nagrodzony
podaj nick
komentarz jest wymagany
Zweryfikuj czy jesteś człowiekiem wybierając Dom. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Krzysiek 20:19 19-10-2018
  jeszcze raz gratulacje
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:11 19-10-2018
  Gratulacje :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 07:40 20-10-2018
  Tak trzymać! Gratulacja :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Monika Kulik 08:39 22-10-2018
  Dziękujemy ;)
  Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Masz pomysł na dobre technologie? – zgłoś się do Funduszu Sektora 3.0 (1)

Monika Kulik

12 października 2018

Masz pomysł na dobre technologie? – zgłoś się do Funduszu Sektora 3.0
1

Dziś kilka słów o ekonomii społecznej. To bardzo szerokie pojęcie. Za przedsiębiorstwo społeczne uznaje się działalność o celach społecznych, w której zyski są reinwestowane w te cele lub we wspólnotę i nie służą tylko maksymalizacji zysku lub zwiększeniu dochodu udziałowców czy właścicieli. Może to być firma, spółdzielnia społeczna, fundacja czy inna instytucja.

Idea ekonomii społecznej, not–only-for-profit, jest bliska naszemu myśleniu o społecznej odpowiedzialności biznesu, który nie powinien działać only-for-profit, ale być aktywnym i twórczym uczestnikiem życia społecznego. Zależy nam, aby maksymalizować nasz pozytywny wpływ społeczny.

Kontakt z przedsiębiorcami społecznymi to dla nas źródło inspiracji i rozwoju, poszerzenie naszych horyzontów. Ekonomia społeczna, łącząca podejście biznesowe z wartościami społecznymi, pozwala na poszukiwanie innowacji społecznych, a pracownikom daje szansę zaangażować się w projekt, który jest wartościowy i „ma sens”.
Dlatego w tym roku zostaliśmy partnerem konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia, prowadzonego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. W ramach tego przedsięwzięcia nagradzane są przedsiębiorstwa społeczne, które dbają o wysoką jakość produktów i usług, a przy tym z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z realizacją ważnych celów społecznych.

Podjęliśmy też współpracę z Kozmiński Business Hub, w ramach projektu Startup Pozytywnego Wpływu, aby wspierać rozwój przedsiębiorstw prowadzących innowacyjną działalność w oparciu o Cele Zrównoważonego Rozwoju.

Jeśli idea ekonomii społecznej i innowacji społecznych jest Wam bliska – napiszcie o Waszych ulubionych przykładach tego typu działalności. Najlepszych 5 wypowiedzi nagrodzimy książką „Przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat” M. Dardaillon, J.Guyot, w których znajdziecie przykłady innowacyjnych projektów społecznych z całego świata. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 31.10.

Cele Zrównoważonego Rozwoju - ikony 17 celów

Udostępnij: Masz pomysł na dobre technologie? – zgłoś się do Funduszu Sektora 3.0
podaj nick
komentarz jest wymagany
Zweryfikuj czy jesteś człowiekiem wybierając Drzewo. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 10:19 14-10-2018
  Osobiście stworzyłbym aplikację przypominającą o segregacji odpadów komunalnych - w Polsce mamy z tym ogromny problem. Niektóre osoby mogą mieć również dylemat do którego pojemnika wrzucić dany odpad - aplikacja ta miała by skaner kodów kreskowych, dzięki któremu aplikacja odpowiadałaby nam na to pytanie. Myślę że jako młodzi Polacy musimy zacząć dbać o nasze środowisko po to, by kolejne pokolenia mogły żyć w czystym i zdrowym środowisku.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej