;

Obsługa i Relacje z Klientami

Sprawdźcie czy przysługuje Wam zwrot (5)

Wojtek Jabczyński

17 października 2023

Sprawdźcie czy przysługuje Wam zwrot
5

Pod koniec sierpnia br. UOKiK wydał decyzję dotyczącą zwrotu naszym klientom kosztów za połączenia z infolinią Orange i Nju oraz naliczania opłat za usługę diagnozy uszkodzenia usług stacjonarnych.

Przypomnę, że zobowiązaliśmy się wykonać tę decyzję, która wynikała z naszego dialogu z urzędem. Opłatę za połączenia z infoliniami znieśliśmy w marcu 2023 r. Pozostałe zobowiązania wykonamy zgodnie z harmonogramem.

Aby ułatwić Wam otrzymanie zwrotu opłat – lub w zamian pakietów GB – właśnie uruchomiliśmy możliwość składania wniosków o zwrot za połączenia na infolinię. Znajdziecie go tutaj.

Wszystkie niezbędne informacje, w tym czy przysługuje Wam zwrot, udostępniliśmy na stronach Orange i Nju.

Udostępnij: Sprawdźcie czy przysługuje Wam zwrot
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 20:53 18-10-2023
  A kto będzie pamiętał dokładnie kiedy dzwonił i szarpał się o 5 zł 🤪 Trzeba by sprawdzać bilingi/faktury, dla mnie szkoda czasu 🤪
  Odpowiedz
 • komentarz
  brix 15:43 20-10-2023
  Przestańcie kpić z ludzi! Kiedyś nie można wam było wytłumaczyć, że kasowanie własnych klientów, którym nie działają wasze usługi to kradzież. Teraz wymyśliliście formularze weryfikowane PESEL-em, których wasz system nie rozpoznaje. Kpina... Aaaa i jeszcze jedno. System antyspamowy, który pyta po angielsku przed dodaniem komentarza to jest dla polskich klientów? Technologiczna masakra!
  Odpowiedz
 • komentarz
  SzymonL 18:11 24-10-2023
  U mnie wyszło do zwrotu 17zł, jest o tym informacja na fakturze.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Luki 16:26 26-10-2023
   I wiesz ile czasu mają na zwrot? Bo ja mam prawie 1 tys zł do zwrotu
   Odpowiedz
 • komentarz
  polkus 05:40 25-11-2023
  Od wczoraj kilkadziesiąt razy próbowałem dostać od nich sms potrzebny do zwrotu, https://www.orange.pl/zobacz/formularz-zwrot , oczywiscie żadne nie przychodzą, kolejny WALEK ze strony Orange, żałośni są, kolejne baty finansowe ze strony UOKiK są potrzebne, i tak do skutku
  Odpowiedz

;

Gaming

Castlevania: Nocturne – nowy serial od Netflix na podstawie gry (0)

Bartosz Graczyk

16 października 2023

Castlevania: Nocturne – nowy serial od Netflix na podstawie gry
0

Castlevania to marka znana i lubiana nie tylko przez graczy, ale – od niedawna – również fanów animacji. Poprzednia odsłona cieszyła się ogromnym zainteresowaniem na platformie Netflix. Doczekała się aż 4 sezonów, a dziś możemy obejrzeć kontynuację serii, która opowiada przygodę zupełnie nowych bohaterów. Czy fani gier komputerowych pokochali kontynuację?

Zacznijmy od tego, o czym były poprzednie sezony. Historia gier jak i seriali pod marką Castlevania dzieje się w fikcyjnym świecie inspirowanym rzeczywistym. Poprzednie sezony skupiają się na przygodach Trevora Belmonta – ostatniego przedstawiciela rodu łowców wampirów. Na terenie średniowiecznej Rumunii (a dokładniej okolic Transylwanii), hrabia Dracula zamierza zlikwidować rasę ludzką. Dlaczego? Bowiem to ludzie oskarżyli jego ukochaną o bycie wiedźmą, a egzekucji bez wyroku dokonał wściekły tłum.

Jaki los czeka rodzaj ludzki? Tylko Trevor ze swoją świtą może zapobiec tragedii. Pomoże mu w tym potomek Draculi – Alucard, który jako pół człowiek-pół wampir posiada zarówno moce potwora jak i ludzką odporność na słońce. Choć udało mi się skumulować fabułę w kilku zdaniach, jest ona znacznie bardziej złożona. Każda z postaci przedstawionych na ekranie ma swoje 5 minut na ekspozycję własnej motywacji. Można je polubić lub znienawidzić.

Dodatkowym atutem produkcji jest mroczny klimat i animacja na bardzo wysokim poziomie, co powoduje, że widz odbiera całość jako wizualny spektakl, a nie tylko kolejną „bajkę” w telewizorze. Te czynniki spowodowały bardzo przyjemny odbiór serii i napływ nowych fanów, a w tym mnie. Czy kontynuacja trzyma poziom?

O czym jest Castlevania: Nocturne?

castlevania nocturne 1

Castlevania: Nocturne to kontynuacja historii z poprzedniej odsłony serii. Fabuła serialu krąży wokół wydarzeń z czasów rewolucji francuskiej. Akcja dzieje się na terenie małej prowincji. Ponownie poznajemy dzieje rodu Belmont. Tym razem natrafiamy na Richtera, którego matka została zamordowana przez wampira w trakcie jego młodości. Osierocony chłopiec trafia do swojej przybranej rodziny we Francji, gdzie kontynuuje rodowy fach. Niestety to nie jest proste, bo na jego drodze staje kult wampirzycy Bathory, która tak jak Dracula chce zmienić ludzkość w pokarm. Dla niej liczą się rządy wampirów. Sama siebie też traktuje jako bóstwo.

Przeciwnik nie jest łatwy, a to oznacza ponownie rozlew krwi oraz ból lejący się z ekranu. To nie jest bajka dla dzieci, lecz poważna animacja dla dorosłych odbiorców. Bohaterowie przeżywają swoje wzloty i upadki, ale w świecie, w którym można wspomagać się magią – wszystko jest możliwe. Osadzenie historii w trakcie rewolucji francuskiej pozwala na zabawę konwencją. W taki oto sposób w tej produkcji widać nie tylko walkę dobra ze złem, ale również potrzebę wolności i bunt przeciwko reżimowi. Każdy może coś z tej historii wyciągnąć.

Gdybym pisał rozprawkę na maturze jeszcze raz, to z chęcią sięgnąłbym po Castlevania: Nocturne jako tekst kultury. Znajdziemy tu wiele wątków i motywacji postaci takich jak wolność, miłość, czy pobożność. Co ważne, w trakcie akcji bohaterowie są poddawani próbom, które sprawdzają słuszność ich idei. Czy warto walczyć o wolność, gdy nie ma się jej z kim dzielić? Czy warto ryzykować życie bliskich w imię idei? Tak jak wspominałem, mimo animowanej formy nie mamy do czynienia z bajką, lecz z poważną animacją dla dorosłych.

Odbiór wśród krytyków

castlevania nocturne 2

Kontynuacja historii klanu Belmontów została przyjęta ciepło przez krytyków, bowiem na portalu IMBD zyskała ocenę 7.6/10! Co więcej, w serwisie RottenTomatoes utrzymuje aż 100 procent pozytywnych recenzji! Odbiór widzów znacznie się różni. Ich oceny są o wiele niższe. Podejrzewam, że jest to wina nagłego zakończenia oraz niektórych postaci, które potrafią zirytować swoimi czynami w trakcie seansu.

Mimo tego faktu animacja nadal stoi na wysokim poziomie. Całość oceniam bardzo pozytywnie i jestem zdolny polecić to każdemu fanowi produkcji fantasy. Sam również możesz sprawdzić tę produkcję. W pakiecie Orange Love na 24 miesiące otrzymujesz Netflix w prezencie na 6 miesięcy. To pozwoli Ci sprawdzić nie tylko tę produkcję, ale również inne animacje Netflixa, czy nowe hity jak Znachor oraz Lupin.

Udostępnij: Castlevania: Nocturne – nowy serial od Netflix na podstawie gry
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

;

Oferta

5000 GB za darmo w Orange na kartę (29)

Beata Giska

16 października 2023

5000 GB za darmo w Orange na kartę
29

Takiej puli jeszcze nie było. Łączymy kilka promocji i możecie zgarnąć aż 5000 GB internetu na cały rok.

Właśnie uruchomiliśmy promocję 4800 GB za darmo przez rok dla wszystkich, którzy mają aktywną usługę Rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu + pakiet GB + 5G pass w wersji cyklicznej miesięcznej za 35 lub 39 zł. Nasza oferta to 12 paczek po 400 GB każda, które włączają się po aktywacji usługi, a także po każdorazowym odnawianiu jej w następnych miesiącach. To kolejna odsłona lubianej przez klientów akcji. A jak otrzymać jeszcze więcej?

Suma GB z dwóch promocji

Bonus w wysokości aż 5000 GB to połączenie:

 1. nowej promocji „4800 GB za darmo przez rok” (12 x 400GB)
 2. promocji „Bonus za zgodę” (z nowym bonusem – 200 GB ważne 31 dni za wyrażenie zgody marketingowej).

Aby otrzymać tyle internetu należy:

KROK 1: zarejestrować się w promocji za pomocą: SMS-a o treści 4800GB na numer 811 (bezpłatny) lub w aplikacji Mój Orange.

KROK 2: Aktywować: Rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu + pakiet GB na 31 dni (cykliczna). Usługę Bez limitu z pakietem 25 GB można łatwo włączyć:

 • w wersji na próbę za 15 zł SMS-em o treści START CYKL pod nr 813 (z takiej wersji można skorzystać tylko jeden raz)
 • w wersji standardowej za 35 zł:
  • SMS-em o treści AKT35 CYKL pod numer 630,
  • kodem USSD *101*2*35#,
  • w aplikacji Mój Orange.

Pierwsza paczka 400 GB zostanie przyznana od razu, a kolejne przy odnowieniu się usługi.

Jeżeli posiadacie już aktywną usługę to wystarczy wysłać SMS-a rejestracyjnego do promocji (czyli inna kolejność kroków niż opisane powyżej). Pierwsza paczka 400 GB zostanie przyznana od razu, a kolejne przy odnowieniu usługi. Promocja trwa do 31 stycznia 2024 r. Regulamin dostępny jest tutaj.

200 GB w „Bonus za zgodę”

Od 16 października w ramach nowej promocji „Bonus za zgodę” klienci oferty na kartę mogą otrzymać jednorazowo pakiet 200 GB ważny przez 31 dni. Ta oferta może funkcjonować samodzielnie lub możecie ją łączyć, jak opisane powyżej, by mieć więcej internetu na rok.

Aby skorzystać należy wysłać SMS o treści TAK pod bezpłatny numer 80290. Jest to równoznaczne z wyrażeniem zgody na przesyłanie do informacji handlowej (SMS-ów lub wiadomości e-mail dotyczących ofert w Orange). Będziecie na bieżąco z promocjami i nic Wam nie umknie, a dodatkowo otrzymacie gigabajty. Akcja trwa do odwołania.

Udostępnij: 5000 GB za darmo w Orange na kartę
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Jackson 14:14 16-10-2023
  Jeżeli mam włączona wersję 2400 gb i wykupiona usługę cykliczna kilkukrotnie z terminem ważności do końca maja 2024 r to po włączenie wersji 4800 kiedy dostanę pierwsza paczkę 400 gb? Pozdrawiam 😁
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 15:13 16-10-2023
   Jak sobie sam ją odnowisz to ją odrazu dostaniesz tylko musisz uaktywnić promocje 4800 GB
   Odpowiedz
  • komentarz
   Artur 15:15 16-10-2023
   Masz napisane w tekście, jak chcesz uruchomić nową wersję 4800 GB mając aktywną usługę bez limitu, to wysyłasz SMS-a o treści 4800GB na numer 811.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Hans 23:21 16-10-2023
    A jak aktywowałem w aplikacji?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Marek 12:41 17-10-2023
     No właśnie, jeśli aktywowało się w aplikacji to co ? Chyba sms nie potrzebny ?
     Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 14:57 16-10-2023
  Bardzo ciekawa opcja i oferta sporo internetu
  Odpowiedz
 • komentarz
  Skezz 17:16 16-10-2023
  как подключить Безлимитные звонки, текстовые сообщения, пакет MMS + ГБ на 31 день (цикличный),если я нашел в Оранже только одноразовый.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Zenon 20:28 16-10-2023
  To "Darmo" kosztuje jedyne 468 zł
  Odpowiedz
  • komentarz
   Użytkownik 03:07 17-10-2023
   Że co?
   Odpowiedz
  • komentarz
   Bubel 21:37 10-11-2023
   Jak za darmo skoro trzeba wykupić pakiet co miesiąc. Nie każdy potrzebuje sms itd.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:58 16-10-2023
  Super, tylko kto to tak naprawdę wykorzysta 😜
  Odpowiedz
  • komentarz
   Jackson 02:34 17-10-2023
   Ja spokojnie około 300 GB miesięcznie zużywam także dla mnie spoko opcja 😁
   Odpowiedz
  • komentarz
   Mateusz 10:46 17-10-2023
   Szczerze mówiąc to znajdą się nieliczni którzy w sumie 5000 GB internetu to wykorzystają 😎
   Odpowiedz
  • komentarz
   Wojto 08:29 15-11-2023
   W przeciwieństwie do innych promocji, tutaj niewykorzystane GB nie przepadają, i można je wykorzystać kiedy będą potrzebne.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Marek 13:53 17-10-2023
  Cześć. Mam pytanie a w sumie dwa. Jeśli mam włączony pakiet 2500 GB a włączyłem nową promocję jaka pojawiła się 16.10 5000 to przy następnym doładowaniu wskoczy mi 400 GB czy też może doda jeszcze 200GB z tej pierwszej promki? Kolejne pytanie, jeśli aktywowałem numery przed 16-stym to mam tylko dostępną opcję 100GB na start a w tej 5000GB jest teraz 200GB na strat. Tego nie mam w aplikacji i czy to się pojawi jeśli bym rejestrował numer dopiero po wejściu tej promocji?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 15:04 17-10-2023
   Marek, podpytałam u ekspertów, którzy tworzą oferty i mam takie info: Jeśli mam włączony pakiet 2500 GB a włączyłem nową promocję jaka pojawiła się 16.10 5000 to przy następnym doładowaniu wskoczy mi 400 GB czy też może doda jeszcze 200GB z tej pierwszej promki? W takim wypadku będziesz dostawał bonus z nowej promocji, czyli przy kolejnym odnowieniu dostaniesz 400GB. I masz prawo do 12-stu takich bonusów (bez względu na to, ile już razy odebrałeś pakiety 200GB). Pakiety 400GB będą się sumowały z dotychczasowymi pakietami 200GB – nic nie przepada tak długo, jak długo masz aktywna usługe Bez limitu. jeśli aktywowałem numery przed 16-stym to mam tylko dostępną opcję 100GB na start a w tej 5000GB jest teraz 200GB na strat. Tego nie mam w aplikacji i czy to się pojawi jeśli bym rejestrował numer dopiero po wejściu tej promocji? Promocja ‘100GB na start za konto Mój Orange’ jest cały czas aktywna – można z niej korzystać (zmieniło się tylko to, że nie komunikujemy jej aktywnie w ramach bonusu 5000GB). 16/10 ruszyła promocja „200GB za zgodę mktg” i ją można włączyć na każdym numerze, ale zgodnie z regulaminem. Czyli musi być ta zgoda wyrażona SMSem o treści TAK wysłanym na nr 80290. Pracujemy nad tym, żeby dać możliwość wyrażania tej zgody przez aplikację tak, aby skutkowała bonusem. W razie dalszych pytań najlepiej: sprawdzić regulamin i jak się nie wyjaśni - dzwonić na infolinię/pisać na czacie, by wszystko sobie obgadać ;)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Beata Giska 15:07 17-10-2023
    Niestety, ale blog połączył wszystkie części wiadomości w jedną całość, ale mam nadzieję, że jest czytelne mimo to ;)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Marek 16:09 17-10-2023
     Beato, w takim razie REWELACJA !!! Ślicznie dziękuję za wyjaśnienia :) Wszystko jest zrozumiałe :) Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Marek.
     Odpowiedz
   • komentarz
    Lukasz 09:51 18-10-2023
    Pani Beatko wszystko fajnie a co jesli dostaniemy wszystkie GB pakiety czyli 12 pakietów po 400 gb bedzie mozna podmienić plan na no limit za 31 zl bede wdzięczny za odpowiedź pozdrawiam
    Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:41 19-10-2023
  Fajna promocja 💪
  Odpowiedz
 • komentarz
  tata 11:35 20-10-2023
  Od czasów słynnego Grunwaldu mam zebrane ponad 1.800 GB, które odpłatnie przedłużam. Drogi Orange, czy możecie usprawnić swoją sieć, abym był w stanie zacząć z nich korzystać? Zasięg jest ok, mój sprzęt też (router Huawei 818), ale Wasze nadajniki są przeciążone. Lokalizacja: Kalisz, os. Dobrzec, rejon hali Arena.
  Odpowiedz
  • komentarz
   OLo 14:12 07-12-2023
   Witam.Chcesz sprzedac ta karte z paczka GB Orange ?Jesli tak daj znac.pozdr
   Odpowiedz
 • komentarz
  tata 11:38 20-10-2023
  Od czasów słynnego Grunwaldu mam zebrane ponad 1.800 GB, które odpłatnie przedłużam. Drogi Orange, czy możecie usprawnić swoją sieć, abym był w stanie zacząć z nich korzystać? Zasięg jest ok, mój sprzęt też (router Huawei 818), ale Wasze nadajniki są przeciążone. Lokalizacja: Kalisz, os. Dobrzec, rejon hali Arena.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Adamus.ap 15:14 21-10-2023
  Chciałbym dopytać, bo niektóre zapisy w regulaminie nie rozwiewają moich wątpliwości. Mam na koncie jeszcze sporo giga z bonusów za doładowania i ze starszych promocji, z których gigabajty się sumowały z tymi za doładowania. Czy ja dobrze rozumiem, że gigabajty z tej promocji kumulują się, ale tylko w ramach tej promocji, ale nie z tamtymi za doładowania? W takim razie które gigabajty będą schodzić w pierwszej kolejności?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jakub 20:57 24-10-2023
  Włączyłem przez aplikację i nie działa dlaczego? Chociaż to 2400 się już skończyło a ta nadal nie działa wiecie o co chodzi?
  Odpowiedz
 • komentarz
  sd 10:28 15-11-2023
  Ok, kwestia niejasna, do wyjaśnienia. Wg regulaminu: 6. W sytuacji gdy zostanie przyznane wszystkie 12 paczek w ciągu roku, ale Abonent ma nadal aktywną Usługę, środki zgromadzone w ramach Bonusu będą nadal ważne. Koniec ważności środków nastąpi wyłącznie, jeśli Abonent wyłączy Usługę lub jeśli nie uda się jej skutecznie odnowić. 10. Po upłynięciu daty ważności ostatniej paczki danych w ramach Bonusu niewykorzystane środki GB przepadają, a połączenia z Internetem mogą być rozliczane ze środków zgromadzonych na Koncie Głównym jeśli Abonent nie posiada aktywnych usług lub promocji obniżających koszty połączeń. To ja się pytam: jeśli minie 12x31 dni, jak regularnie w cyklu doładowuję 35 zł co 31 dni, a z tych zsumowanych 5000 GB zostanie mi trochę, to te trochę przepada, czy będzie nadal ważne? Punkty 6. i 10. strasznie się wykluczają!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Angelika 22:11 26-12-2023
  Czy jeżeli kupię nowy starter też będę mogła uzyskać tą usługę GB ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  R 11:26 15-02-2024
  Czy jeżeli mam aktywną usługę "4800GB za darmo przez rok" to mogę do niej dołączyć promocję "2400GB za darmo przez rok" czy też te promocje się wykluczają?
  Odpowiedz
 • komentarz
  . 10:49 24-03-2024
  za darmo czyli za 35 zł miesięcznie - im się wydaje, że jesteśmy głupsi od nich
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej