;

Odpowiedzialny biznes

Podejmij wyzwanie i zostań innowatorem (1)

Monika Kulik

22 marca 2022

Podejmij wyzwanie i zostań innowatorem
1

Jeśli lubisz wymyślać nowe pomysły i zmieniać świat – weź udział w naszym wzywaniu kreatywnym. poszukaj z nami rozwiązania problemu społecznego czy ekologicznego. Wraz z Puławskim Parkiem Naukowo-Technologicznym zapraszamy do „Strefy Pomysłodawcy” na warsztaty dla innowatorów. Pierwszym naszym wzywaniem jest ekologia i problem starych telefonów.

Zaprojektuj rozwiązanie

Zapraszamy na warsztaty w formie KIS Design Jam, które będą oparte o metody design thinking i service design. Liczymy na to, że w czasie sesji kreatywnej wygenerowane zostaną rozwiązania dotyczące omawianego problemu. Warsztaty prowadzone będą przez trenerów design thinking i service design, którzy na co dzień projektują w tych metodach różne innowacyjne rozwiązania. Wspierać ich będą eksperci z Orange, którzy pomogą odpowiedzieć na szczegółowe pytania dotyczące wyzwania postawionego przez firmę. Ich zadaniem będzie wspieranie zespołów, aby rozwiązania były nie tylko innowacyjne, ale tez konkretne i wymierne.

W warsztatach może wziąć udział każdy! Bez względu na doświadczenie, wykonywany zawód, wykształcenie, profesję. Ideą jest zebranie w jednym miejscu różnorodnego grona osób. Zapraszamy zarówno specjalistów, którzy zasilą zespoły kreatywne niezbędną wiedzą, jak i ludzi niezwiązanych z tematem, ale o otwartych głowach. W trakcie spotkania chcemy wyjść z utartych, konwencjonalnych ścieżek i puścić wodze fantazji podczas pracy kreatywnej.

Warsztaty odbędą się 6 kwietnia 2022 roku w Warszawie i potrwają cały dzień (9.00-17.00).

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat udziału w warsztatach, a dla najlepszego zespołu przewidziana jest nagroda pieniężna.

Jak będziemy pracować

Zakładamy, że w warsztatach weźmie udział około 30 osób, wybranych na postawie zgłoszeń. Osoby te zostaną podzielone na 5 zespołów. Przy wsparciu mentorek i mentorów przejdziemy krok po kroku – od diagnozy problemu, do stworzenia prototypowych rozwiązań. Wszyscy uczestnicy będą pracować w metodach service design i design thinking, których podstawy poznają podczas spotkania. Poza aspektem edukacyjnym i środowiskowym Orange Polska i PPNT sp. z o.o. gwarantują dużo dobrej zabawy i kreatywnej energii.

Regulamin projektu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie www.strefapomyslodawcy.pl. Na zgłoszenia czekamy do 31 marca 2022 roku.

Nasze wyzwanie

Temat pierwszych warsztatów – to sposoby na to, aby stare nieużywane telefony zniknęły z szuflad i np. dostały drugie życie. 

Coraz więcej myślimy o środowisku naturalnym, deklarujemy, że chcemy żyć zgodnie z zasadami ekologii, a jednocześnie trudno nam podjąć konkretne działania proekologiczne. Dobrym przykładem jest to, w jaki sposób obchodzimy się z elektrośmieciami, w tym…. używanymi  smartfonami.

Jednym z aspektów wpływu cyfrowych technologii na środowisko jest cykl życia urządzeń elektronicznych, w tym smartfonów. Starsze, sprawne modele telefonów, które odkładamy do szuflady na „wieczne nieużywanie” często mogą jeszcze długo pełnić swoją funkcję. Dlatego powinny dostać szansę na drugie życie. Natomiast zużyte, niedziałające urządzenia są źródłem cennych i rzadkich minerałów, które można odzyskać i ponownie wprowadzić do obiegu.

Każdy z etapów wiąże się z pewnymi wyzwaniami społecznymi i ekologicznymi. Faza produkcji ma największy wpływ na środowisko: 75% wpływu powstaje na tym etapie, a pozostałe 25 % jest związane z codziennym użytkowaniem smartfona np. ładowaniem telefonu. Także elektroodpady stają się coraz większym wyzwaniem – globalnie produkujemy ich ok 50 milionów ton rocznie.

Jak zatem zachęcać konsumentów do świadomego pozbywania się niepotrzebnych już im telefonów komórkowych? Z tym zadaniem zmierzą się uczestnicy warsztatów

Strefa pomysłodawcy

Warsztaty są częścią szerszego projektu – „Strefa Pomysłodawcy”. To ogólnopolski pilotażowy program Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, wspierający innowacyjność w Polsce, realizowany przy współpracy Partnerów: Lidera – Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Krakowskiego Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH Sp. z o.o.

Aktualnie prowadzony jest III już nabór wniosków projektowych. W poprzednich dwóch naborach aplikowało już blisko 100 innowatorów, z czego 25 rozpoczęło już inkubację. Projekt współfinansowany przez EU w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Poddziałania 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB, Pilotaż Programu „Strefa Pomysłodawcy.

Udostępnij: Podejmij wyzwanie i zostań innowatorem
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:13 23-03-2022
  To ja zgłaszam już swój pomysł. Oddajemy operatorowi swój stary telefon, w zamian dostajemy 20% rabat na abonament na cały okres umowy. Operator odnawia to urządzenie i wysyła go do krajów o niskim statusie ekonomicznym tj. Afryka. Oczywiście operator robi to za free.
  Odpowiedz

;

Oferta

Paczka 100 GB za logowanie do Mój Orange (7)

Ewa Wróbel

22 marca 2022

Paczka 100 GB za logowanie do Mój Orange
7

Dzisiaj wprowadziliśmy kolejną promocję dla użytkowników Orange na kartę. Tym razem każdy, kto pierwszy raz zarejestruje się do aplikacji lub konta Mój Orange swoim adresem e-mail lub numerem telefonu, dostanie do wykorzystania 100 GB, ważne przez 31 dni.

Jeśli zarejestrujecie się adresem e-maili i macie np. 3 telefony na kartę, to każdy dostanie po 100 GB. Otrzymacie je w ciągu 24 godzin.

Po pierwszym zalogowaniu numerem telefonu bonus będzie przyznany tylko na ten numer.

Promocja trwa do 31 maja 2022 roku. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Udostępnij: Paczka 100 GB za logowanie do Mój Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Łukasz 12:17 22-03-2022
  To dla nowych promocja fajna
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 14:00 22-03-2022
  Fajna promocja, szkoda tylko ze dla "świeżaków", ale....
  Odpowiedz
  • komentarz
   nickt 16:13 23-03-2022
   Pawełku, przecież całkiem niedawno była taka sama akcja 100GB na 31 dni dla starych wyżeraczy! W prezencie za doładowanie 10PLN! Czyżbyś już zapomniał, jak tam się cieszyłeś i dziękowałeś? No tak, ale Pawełek musi zawsze zamieścić komentarz. Taka dola lizusa ;) https://biuroprasowe.orange.pl/blog/darmowe-100-gb-za-doladowanie/
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 21:58 23-03-2022
    Pakiecik aktywowałem, już zapomniałem ;p Dziękuję za przypomnienie :) Miło że "ktoś" tak uważnie mnie czyta :) Pozdrawiam, życzę zdrówka. ps. Ostatnio stałem się troszkę pazerny ;p ;p Apetyt rośnie w miarę jedzenia ;p Oczywiście żartuję.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Nikt 16:17 24-03-2022
  Już kiedyś była taka promocja i nie dostałem żadnego bonusu, a na reklamacje nikt nie odpisał.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Czyli mam rozumieć, że takie szybkie logowanie uprawnia do dostania bonusu? 06:25 31-03-2022
  Czy trzeba nacisnąć opcję rejestracja?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Agni 07:29 10-02-2024
  Zarejestrowałam się pierwszy raz w Orange ale nie dostałam promocyjnych GB
  Odpowiedz

;

Gaming

Wiedźmin 4 powstaje? CD Projekt RED zapowiedziało nową grę z serii! (2)

Bartosz Graczyk

21 marca 2022

Wiedźmin 4 powstaje? CD Projekt RED zapowiedziało nową grę z serii!
2

Ostatnia gra z cyklu Wiedźmin miała swoją premierę niemal 7 lat temu. W międzyczasie CD Projekt Red wypuściło dwa rozszerzenia do trzeciej części z seriii oraz wyprodukowało niesławnego Cyberpunka 2077. W pierwszy dzień wiosny 2022 roku, polski deweloper ogłosił światu, że pracuje nad nową odsłoną przygód zabójcy potworów! Co wiemy na jej temat?

To oficjalne – powstaje nowy Wiedźmin

nowy wiedzmin zapowiedz szkola rysia

W mediach społecznościowych zahuczało. Na oficjalnych profilach CD Projekt Red, pojawiła się grafika zwiastująca prace nad nową odsłoną Wiedźmina. Obrazek przedstawia wiedźmiński medalion zakopany w śniegu. Możemy zauważyć, że kształt amuletu znacząco różni się względem tego reprezentowanego przez Szkołę Wilka. Fani od razu skojarzyli fakty. 

Grafika prawdopodobnie przedstawia amulet kogoś należącego do cechu wiedźmińskiego, ze Szkoły Kota lub Rysia. Gracze zaczęli zadawać pytania. Czy przygoda Geralta z Rivii będzie kontynuowana? Czy może jednak otrzymamy możliwość swojego własnego Wiedźmina? CD Projekt RED nie potwierdziło żadnej z tych informacji. Wiemy natomiast, że “ROZPOCZYNA SIĘ NOWA SAGA”, ponieważ materiał promocyjny podpisuje grafikę tymi słowami.

Wiedźmin bez Red Engine

cd projekt red nowa gra red engine unreal engine

Kolejnym źródłem informacji jest oficjalna notka prasowa wysłana do mediów. Dowiadujemy się z niej, że planowana produkcja jest pełnoprawną przygodą RPG dla jednoosobowego gracza. Warto zaznaczyć, że CD Projekt Red podpisał umowę z Epic Games, czyli producentem silnika graficznego Unreal Engine. Do tej pory “redzi” korzystali z autorskiego narzędzia pod tytułem Red Engine znanego z Wiedźmin 3 oraz Cyberpunk 2077. 

To oznacza, że nowe dzieła spod szyldu “redów” będą działały na zupełnie innych zasadach niż wcześniej. Autorski silnik odchodzi w odstawkę na rzecz narzędzia znanego na całym świecie. Umowa z Epic Games opiewa na 15 lat współpracy w celu zrealizowania nowych gier na bazie czwartej lub piątej odsłony Unreal Engine. Mimo obecnych zapowiedzi, planowany dodatek do Cyberpunk 2077 ujrzy światło dzienne.

Co to oznacza dla graczy?

Z własnej perspektywy, czyli wieloletniego fana serii, mogę ocenić decyzję jako dobrą. Unreal Engine to silnik graficzny z ogromnym potencjałem, powszechnie znany w branży. Służy nie tylko do tworzenia gier komputerowych, ale również produkcji filmowej. Każdy może spróbować nauki programowania/grafiki 3D w omawianym środowisku, ponieważ w celach edukacyjnych jest dostępna za darmo. To daje nowe możliwości deweloperowi, który swoją decyzją może sprowadzić do studia świeży narybek, z ogromnym doświadczeniem – bez konieczności nauki programu znanego tylko i wyłącznie w jednej firmie. 

Świat doświadczył możliwości Red Engine. Tych pozytywnych jak i negatywnych. Z jednej strony Wiedźmin 3 wyprzedzał swoje czasy pod względem graficznym jak i rozgrywkowym. Wielu zagranicznych producentów inspirowało się rodzimym “wieśkiem”, wprowadzając do swoich gier podobne rozwiązania jak np: seria Assassin’s Creed od Ubisoft. Z drugiej strony gracze aż do dziś naśmiewają się z niedoskonałości Cyberpunk 2077 oraz problemów z optymalizacją. Naprawa błędów powodowała kolejne glicze, a ostatnie dzieło “Redów”, według wielu – stało się grywalne co dopiero rok po premierze. 

Unreal Engine jest oprogramowaniem przystosowanym do tworzenia gier na konsole, a co za tym idzie, istnieje szansa na to, że nie doświadczymy podobnych problemów co przy premierze Cyberpunk 2077.  Osobiście mam nadzieję na szybszą optymalizację oprogramowania oraz łatwiejsze usuwanie potencjalnych błędów, które mogą wystąpić w nowych grach od CD Projekt RED.

Jakie jest wasze spojrzenie na przedstawioną zapowiedź? 

Udostępnij: Wiedźmin 4 powstaje? CD Projekt RED zapowiedziało nową grę z serii!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 15:39 29-03-2022
  Pożyjemy zobaczymy. Mam znajomego dla którego Wiedzmin to "jego druga miłość".
  Odpowiedz
 • komentarz
  Garry 11:52 23-04-2022
  Znając redów, to znowu stwierdzą, że UE jest be i go ulepszyli, bo oni są najlepsi na świecie 0 tak jak mówili np o MySQLu - a co za tym idzie, spierniczą go i będzie klasycznie - dramat :D
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej